Loading ...

Exchange Mail Hesabı Tanımlama iPhone / iPad

Bu makalede adım adım Exchange Mail Hesabınızın iPhone, iPad veya iPod Touch üzerinde nasıl tanımlanacağı anlatılmaktadır.

Anlatılan işlem adımlarını mail hesabınıza ve size özel bilgileri kullanarak kendi cihazınızda gerçekleştirip Exchange Mail Hesabınızı tanımlayabilirsiniz.

Exchange Mail Hesabınızı eklediğinizde Mail, Kişiler, Takvimler, Anımsatıcılar ve Notlar’ınızı iOS aygıtlarınızla kablosuz olarak senkronize edebilirsiniz.
Exchange hesabınızı eklemek için;

Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler > Hesap Ekle > Exchange’e dokunun.

 

 

Sizden istenen E-posta adres ve parola bilgisini girin. Dilerseniz hesabınız için bir açıklama da girebilirsiniz. Bu ekranda Sonraki butonuna basıldığında iOS aygıtınız girmiş olduğunuz e-posta adresinize hizmet eden Exchange Server’ı bulmaya çalışacaktır.

 

Otomatik olarak bulunan Exchange Server bilgileri için, bilgileri el ile girmeniz gereken durumlar olabilir. Böyle bir durumda aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtilen ayarları referans alarak bilgileri el ile girebilir ve kuruluma devam edilebilirsiniz.

 

 

Sizden istenen bilgileri eksiksiz girdiğinizde ve Sonraki butonuna bastığınızda aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

 

 

Bu ekran içerisinden E-posta hesabınızda tanımlı Kişiler, Takvimler, Anımsatıcılar ve Notlar’ı cihazınız ile senkronize edebilirsiniz.

Bu ekrandaki seçiminizi tamamladıktan sonra Kaydet butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.