Ücretsiz Alan Adı

Web hosting paketlerimiz ile alan adınızı ücretsiz kaydedin!
Limon Host Kampanyalar

Ücretsiz Alan Adı

Ücretsiz alan adı web sitesi kurulumu için ihtiyaç duyulan en temel iki unsurdan birisi olan alan adının ücretsiz olarak temin edilmesidir. Ücretsiz alan adı almak isteyenler için genel olarak iki yöntem vardır. Alan adı barındırma hizmeti için tercih edilen hosting paketi içerisinde 1 yıl süreyle ücretsiz olarak kullanılabilen bir alan adı tahsisi olabilir ya da belirli uzantılara sahip domainler için yine belirli süreli ücretsiz kullanım imkânı bulunmaktadır. Ücretsiz alan adı ile internet sitesi yapmaya karar verildiği zaman bu hizmetin alınacağı firmanın sunduğu şartları bilmek çok önemlidir.

Ücretsiz Alan Adı Nedir?

Ücretsiz alan adı belirli bir süre kullanımı için herhangi bir ücret ödenmesine gerek olmayan alan adı olarak tanımlanabilir. Ücretsiz alan adı denildiği zaman insanların aklına .com, .net gibi bilinen uzantıların aksine farklı bir uzantıya sahip alan adına sahip olacakları gelse de bu her zaman doğru bir çıkarım değildir. Yeni çıkan ya da kullanımını artırmak için özel olarak pazarlanan uzantılar zaman zaman ücretsiz olarak sunulabilirken dünyanın en popüler alan adı uzantıları arasında yer alan .com ve .net uzantılarını da ücretsiz alabilmek mümkündür. Limonhost hosting yani web sitesi barındırma hizmetleri içerisinde alan adı kaydını ücretsiz olarak sunduğu kampanyaları ile ilk kez web sitesi sahibi olacak ya da yeni bir projeye başlayacak kişiler için ekonomik seçenekler yaratıyor.

Ücretsiz Alan Adı Özellikleri

Ücretsiz alan adı özellikleri temelde alan adı özellikleri ile aynıdır. Her alan adının ücretli ya da ücretsiz alınmasından bağımsız olarak bir hosting hizmetinde barındırılması gerekir. Alan adı uzantılı e-posta kullanımı, alan adı ile açılan subdomainler de yine tercih edilen hosting paketleri ile ilgilidir. Ücretli ve ücretsiz alan adları arasında temelde bir fark yoktur. Ancak ücretsiz alan adı altında sunulan alan adı hizmetlerini çok dikkatli bir şekilde almak gerekir. Bu hizmetler belirli bir süre ile sınırlandırılmış ve internet sitesi kurulumundan sonra çok ciddi rakamlarla alan adı yenilenmesini isteyen sözleşmelere dikkat edilmesi gerekiyor. Limonhost tarafından sunulan ücretsiz alan adı hizmeti, yenileme döneminde herhangi bir sorun yaşamadan, ekstra bir ödeme yapmadan alan adı kullanımına devam etmenize olanak sağlıyor.

Neden Ücretsiz Alan Adı Kullanmalısınız?

Alan adı sahibi olmak internette varlık göstermenin olmazsa olmazlarından birisi. Bir alan adına sahip olmamak marka bilinirliği yaratma, kurumsal kimlik oluşturma ve profesyonel çizgide kalma gibi gereksinimleri yerine getirememek anlamına gelir. Eğer yeni bir proje ya da iş fikrinde yeterli bütçeye sahip değilseniz ya da sadece sürecin nasıl ilerleyeceğini görerek yatırım yapmak istiyorsanız ücretsiz alan adı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Alan Adı Hakkında Sıkça Sorulan Soru ve Cevaplar

Ücretsiz alan adı nedir? nasıl alınır? merak ettiğiniz tüm detayları, soru cevap alanımızda bulabilirsiniz.

Alan Adı nedir?

Aslında her bir internet sitesinin bir IP adresi bulunmaktadır. Ancak IP adreslerini hatırlamak herkes için zordur ve bu nedenle alan adı bulunmaktadır. IP adresleri internet sitelerinin ev adresi gibidir. Alan adları ise GPS görevi görmektedir. Alan adı tarayıcının adres çubuğuna yazıldığında DNS sunucuları bu alan adresine karşılık gelen IP adresini bulup isteği bu IP adresine sahip olan sunucuya yönlendirmektedir.

Alan Adı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Alan adı internet sitesinin en önemli parçalarından bir tanesidir. Ziyaretçilerin kolay hatırlayabileceği bir alan adı seçmek bu noktada en önemli konudur. Ayrıca alan adının çok uzun olması da zor hatırlanmasına neden olmaktadır. Alan adlarının 15 karakterden uzun olmaması tavsiye edilmektedir.Bununla beraber alan adında tire işareti kullanmak da yapılacak en büyük hatalardan biri olarak kabul edilmektedir.

Ücretsiz Alan Adı Nasıl Alınır?

Limonhost kullanıcılarının ücretsiz alan adı almak için ekstra bir adım atmasına gerek duyulmamaktadır. Limonhost’un Yıllık Ekonomik, Kurumsal ya da Extra Hosting paketlerinden yararlanan kullanıcılar kendilerine ait ücretsiz alan adını kaydettirebilmektedir. Bu işlemden sonra ücretsiz site mimarı gibi araçlar ile internet sitesinin kurulumuna başlanalıbilmektedir.

Alan Adı Yenilemesi Nedir?

Alan adları kullanıcılara sınırlı süreyle kaydettirilmektedir. Bu kayıtlar minimum bir senedir. Gerekirse 5 ya da 10 senelik gibi daha uzun süreli kayıtlar da yapılabilmektedir. Kayıt süresi dolduğunda alan adı sahiplerinin yenileme yapması gerekmektedir. Alan adının yenilenmesi için tanınan süre 80 gündür. 80 gün içerisinde alan adı yenilenmediğinde bu alan adı başka kullanıcılar tarafından kayıt ettirilebilmektedir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

7/24 Destek ile her zaman yanınızdayız!