Domain (Alan Adı) Transfer

Alan Adı Transferinde Rakipsiz Fiyatlar LimonHost’ta!

Transfer İşlemini Nasıl Yaparım?

Mevcut firmanızdan transfer kodu alın ve transfer kilidini kaldırmayı unutmayın
Alan adını ve transfer kodunu girerek işlemi başlatın
Alan adınızın iletişim bilgilerinde kayıtlı olan epostaya gelen maili onaylayın
Maksimum bir hafta içinde transfer işleminiz tamamlanacaktır.

Alan Adınızı Neden Limonhost.net’e Aktarmalısınız ?

Ödüllü servis sağlayıcısı hizmetlerine sahip olarak markalaşmalarınızın ve yatırımlarınızın dönüşümlerini artırmanın tam zamanı! LimonHost her zaman yanınızda. Alan adınıza değer verdiğinizi ve sahip olmanın önemini biliyoruz. LimonHost ile alan adınızın yönetimi size ait olur. Güçlü alan adı yönetim paneli sayesinde tüm işlemleri kendiniz halledebilirsiniz. LimonHost’un her zaman sunduğu doğru fiyat politikası ile yenilemelerde sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Kesintisiz Aktarım

Alan adınızı kolay yönetim araçları ile alt alan adları, yönlendirme ve daha fazlasını yönetin.

Kolay Yönetim

Hızlı ve güvenli alan adı transfer işleminizi arka planda otomatik sistemle gerçekleştirin.

Otomatik Sistem

İnternette yer almanın en keyifli yolunu keşedin! Siz işinizle ilgilenmeye devam edin.

%100 Mutlu Müşteri :)

İnternette yer almanın en keyifli yolunu keşedin! Siz işinizle ilgilenmeye devam edin.

Hatırlatma Sistemi

Alan adınızın süresini hatırlamakla uğraşmayın. LimonHost alan adınızla ilgili önemli tarihleri size hatırlatacaktır.

Özel Nameserver

Alan adınız için Name Server oluşturabilir ve özel sunucunuza yönlendirebilirsiniz.

Alan adlarınızı tek yerden yönetin

Alan adınızı hemen transfer edin ve tüm domain yönetim süreçlerinizi tek panelden yönetin.

7/24 Destek

LimonHost yanınızda! Desteğe ihtiyacınız olduğunda buradayız. Bize her zaman kolayca ulaşabilirsiniz.

Limonhost Blog

Son Gelişmeleri Bizden Takip Edin!

Sıkça Sorulan Soru ve Cevaplar

Alan adı nedir, nasıl alınır, mevcut alan adımı nasıl transfer edebilirim ve bir çok soruya daha cevaplar burada.

Domain transfer nedir?

Domain transfer, alan adını bir firmadan, diğer firmaya taşımak demektir. Alan adınızı belirli yöntemler ile firmalar arasında transfer edebilirsiniz. Hizmetinden memnun kalmadığını bir firmada alan adınızı tutmak istemeyebilirsiniz. Fiyat avantajı ya da yenileme sırasında yaşanan zorluklar sonucu alan adınızı farklı bir firmaya taşıyabilirsiniz. Bir çok durumda alan adı transferi, alan adınızın süresini de uzatmaktadır. Yenileme döneminde transfer ederek yenileme avantajından da faydalanabilirsiniz.

Domain transfer koruması nedir?

Domain transfer koruması, domainin firmalar arasında transferini engelleyen bir koruma sistemidir. Bir çok uzantı için kullanılır ve alan adınızın güvenliğini sağlar. Mevcut alan adınızın güvenliğini daha iyi bir seviyeye getirmek için alan adı transfer kilidini aktif hale getirmelisiniz. Bu sayede alan adınız, kilit yeniden açılmadığı sürece transfer edilemez. LimonHost’a taşıdığınız alan adlarında ücretsiz transfer kilidi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Alan Adımı ne zaman transfer edebilirim?

Alan adınızı transfer edebileceğiniz bir zaman dilimi bulunur. Alan adı, yeni tescil edildiği tarihin üzerinden en az 60 gün geçtikte sonra transfer edilebilir. İlk 60 gün “RegistrarLock” ismi verilen bir konumda transfer edilemez durumda olur. 60 günün ardından farklı bir firmaya transfer edilebilir. Aynı zamanda bitiş tarihine 20 günden fazla kalmış olması önerilen bir durumdur. Transfer sürecinin olası gerçekleşmemesi ve yeniden başlaması halinde alan adınızın tescil süresi geçebilir.

Transfer için engel var mıdır?

Bir alan adının transfer edilebilmesi için domain statüsü önemli bir unsurdur. Domain “Active” ya da “Ok” konumunda olmalıdır. Alan adının beklemede olması, kilitli olması, silinme sürecinde olması gibi durumlarda alan adı transfer edilemeyecektir. Bununla birlikte alan adının kayıtlı olduğu firmaya borcunuz olmaması gerekir. Domain yöneticisi firma, borcunuza karşılık alan adınızın transferini onaylamayabilir.

Onay e-postası hangi email adresime gelecek?

Alan adları transfer edilmek istendiğinde bir yönetici onayı gerekecektir. Alan adı transferine dair onay maili, alan adınızın WHOIS bilgilerinde kayıtlı olduğu (Admin Contact) mail adresine gelecektir. Alan adınızı transfer edebilmek için bu mail adresinizin aktif olması gerekir. Mail adresinize gelen e-posta onaylanmadığı taktirde alan adı transferi gerçekleşmeyecektir.

Benden başkası transfer işlemini başlatabilir mi?

Alan adları sahibine özel kullanım hakkına sahip ürünlerdir. Transfer isteğinde bulunan kişinin, alan adının mevcut sahibi olması gerekir. Bu işlem WHOIS bilgilerindeki mail adresinin sahipliği üzerinden de doğrulanır.

Transfer kod gerekli midir?

Transfer kodu .com, .net, .info gibi genel üst seviye alan adı uzantılarının transferi için gereken bir koddur. Transfer kodu, EPP Kodu, AuthCode gibi isimlerle de adlandırılabilir. Transfer kodunu bir çok firma domain yönetim paneli üzerinden verebilir. Bazı durumlarda ise bir destek kaydı oluşturarak transfer kodunuzu talep edebilirsiniz. .tr, .uk, .fr gibi internet ülke alan adı uzantılarında ise tranfer işlemi bir form üzerinden yapılır. Alan adı yöneticisi ülkenin kendisine ait formu doldurularak kayıt firmaları arasında transfer yapılabilir.

Domain transferinde site kapanır mı?

Domain transfer işlemi alan adını kaydettiğiniz ve taşımak istediğiniz iki firma arasında gerçekleşir. Bu süreçte alan adınızın yayını ile ilgili bir kesinti yaşamazsınız. Web sayfanız ve mail adresleriniz transfer bekleme ve onay süreci esnasında kesintiye uğramayacaktır. Bazı firmalar transferden sonra kullanmak istediğiniz DNS sunucularını sorabilir. Burada aynı sunucuları kullanmayı seçebilirsiniz.

Domain transferi kaç gün sürer?

Domain transferleri iki kayıt operatörü arasında, arka planda gerçekleşen bir işlemdir. Bu süreçte size bir onay maili gelebilir. Bu maili onayladığınız taktirde alan adının geçişi genellikle 5 ila 7 gün içerisinde tamamlanır. Alan adı transferi herhangi bir sebepten gerçekleşmediği takdirde kayıt operatörü bu konuda bilgi verecektir.

Alan adı sürem dolmak üzere, yine de alan adımı transfer edebilir miyim?

Bir alan adının en hayati değeri kalan süresidir. Süresi biten alan adları kapanabilir, silinebilir, hizmetleri durdurulabilir. Bu sebeple alan adının süresi bitmeden önce transfer edilmesi gerekir. Bu konuda bir kural olmasa da transfer süresi göz önünde bulundurulduğunda alan adının son tarihine en az 20 gün süresi olması önerilir.

Alan adımı transfer ettiğimde kalan günleri yanar mı?

Alan adları transfer edildiğinde, geçiş yaptığı firmaya kalan süresi ile birlikte gider. Alan adınızın kalan gün sayısında bir değişiklik olmayacaktır. Transfer sonrası kaldığı günden, yeni firmada devam edecektir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

7/24 Destek ile her zaman yanınızdayız!