Bu makalede adım adım Exchange Mail Hesabınızın Android İşletim Sistemi üzerinde nasıl tanımlanacağı anlatılmaktadır.

Anlatılan işlem adımlarını mail hesabınıza ve size özel bilgileri kullanarak kendi cihazınızda gerçekleştirip Exchange Mail Hesabınızı tanımlayabilirsiniz.
Exchange Mail Hesabınızı eklediğinizde Posta, Kişiler, Takvim ve Görevler’inizi Android İşletim Sistemine sahip aygıtlarınızla kablosuz olarak senkronize edebilirsiniz.

exchange mail kurulumu
Exchange hesabınızı eklemek için;
Ayarlar > Hesaplarlar ve senkronizasyon ekranı içerisinden Hesap Ekle butonuna dokunun. Gelen ekranda Exchange ActiveSync seçeneğini seçerek devam edin.

Karşınıza gelen yeni ekranda size tahsis edilen E-posta Adresi ve Parola bilgisini girin. İleri butonuna bastığınızda kurulum otomatik olarak e-posta adresinize hizmet eden Exchange Server’ı bulmaya çalışacaktır.

Otomatik olarak bulunan Exchange Server bilgileri için, bilgileri el ile girmeniz gereken durumlar olabilir. Böyle bir durumda Manuel ayar butonuna basarak aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtilen ayarları referans alarak bilgileri el ile girebilir ve kuruluma devam edilebilirsiniz.

Hesabınıza ait bilgileri doğru ve eksiksiz girdiğinizde İleri butonuna basmanız halinde aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

Bu ekran içerisinden E-posta hesabınızda tanımlı Kişiler, Takvim ve Görevler’i cihazınız ile senkronize edebilirsiniz.

Bu ekrandaki seçiminizi tamamladıktan sonra İleri butonuna basarak işleminize devam edebilirsiniz.

Son olarak karşınıza tanımladığınız E-posta Hesabınız için bir ad tanımlamanız istenecektir. E-posta hesabınıza vereceğiniz ad mobil cihazınızda birden çok E-posta hesabının tanımlı olması durumunda hesapları yönetebilmeniz içn sizlere yardımcı olacaktır.

Sonrasında ekranın altında bulunan Kurulumu bitir butonuna basılarak kurulum işlemi tamamlanacaktır.