Domain Transfer

NEDEN
Transfer Etmelisiniz?
Alan adlarını aktif olarak kullanabilmek ve elde tutmak oldukça önemlidir. Hem alan adınızı güvenle takip edebileceğiniz, hem de alan adınıza ait tüm hizmetleri bulabileceğiniz ödüllü servis sağlayıcısı LimonHost'a geçerek alan adınıza tüm hizmetleri LimonHost konforuyla gerçekleştirebilirsiniz.
TEK BİR PANELDEN TAKİP
Tüm alan adlarınızı LimonHost’a transfer ederek tek bir panelden yönetebilir. Bu şekilde işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.
UYGUN FİYATLI TRANSFER
Uygun fiyatlı transfer fırsatından hemen yararlanın, üstelik transfer işlemi gerçekleştiğinde alan adınız bir yıl uzatılmış olacaktır.
Ücretsiz alan adı
ÜCRETSİZ ALAN ADI
Plus ve Extra Hosting paketlerimiz ile, alan adı kaydınızı ücretsiz yapıyoruz.
7x24 Müşteri Desteği
7/24 MÜŞTERİ DESTEĞİ
Profesyonel ekibimiz, ihtiyacınız olan her anda size destek olmak için hazır.
KOLAY TRANSFER
3 kolay adımda transfer işleminizi tamamlayabilirsiniz.
BİZİMLE ÇALIŞMAYA
HAZIR MISINIZ?
Bizimle çalışmaya hazır mısınız?

Transfer işlemini nasıl yaparım?

step 1

Mevcut firmanızdan transfer kodu alın ve transfer kilidini kaldırmayı unutmayın

step 2

Alan adını ve transfer kodunu girerek işlemi başlatın

step 3

Alan adınızın iletişim bilgilerinde kayıtlı olan epostaya gelen maili onaylayın

step 4

Maksimum bir hafta içinde transfer işleminiz tamamlanacaktır.

Transfer Ederken
Gerekli Bilgiler
Alan adınızı transfer ederken gerekli olabilecek bilgileri yandaki listeden edinebilirsiniz.
01

Alan adınızı aldığınız yani tescil ettirdiğiniz tarihin üzerinden en az 60 günün geçmiş olması gerekir.

02

Tescilinizin bitiş tarihine 20 günden fazla kalmış olmalıdır. Bu aslında bir kural değildir ancak bir önlem olarak nitelenebilir. Transfer sürecinde herhangi bir sorun çıkarsa, süreç yeniden başlatılacağı için zaman kaybı yaşanacaktır. Bu sırada da tescil sürenizin dolması hiç hoş olmaz.

03

Alan adının kayıtlı olduğu firmaya bir borcun söz konusu olmaması gerekir. Bu durum transfer sürecinde engelleyici bir unsur olarak karşınıza çıkabilir.

04

İdari yetkili mail adresinin (Admin Contact) çalışır vaziyette olması gerekir.

05

Transfer isteğinde bulunan kişinin, alan adının da mevcut sahibi olması gerekir. Başkası adına bu işlem gerçekleştirilemez.

06

Domain statüsü önemli bir unsurdur. Transferin gerçekleştirilebilmesi için active durumda olması gerekir. Beklemede olması, kilitli olması ya da silinmesi süreci etkileyecek ve engelleyecek durumlardır.

07

Alan adının transfer şifresine sahip olmanız gerekir. (Authorization code, epp code, vs. ) Eğer bu şifreye sahip değilseniz, eski kayıt firmanızdan talep edebilirsiniz.

08

Alan adı transferi her işlemde farklı bir sürede tamamlanabilir. Çünkü beklenmeyen aksilikler ya da eksik bilgiler ile karşılaşılabilir. Bu yüzden de başvurunuzu tescil sürenizin bitimine çok yakın bir tarihte başlatmamanız önerilir. Ortalama olarak ise 1 ile 10 gün arasında değişen bir süre verilebilir. Hem alan adına, hem eski firmanıza hem de yeni firmanıza bağlı olarak bu sürede değişiklikler olabilir. Alan adı transferi kaç gün sürer konusunun sizin için önemli olmaması için, tescilinizin son 20 günü öncesinde başvuru yapmanız çok önemlidir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
7/24 Destek ile her zaman yanınızdayız!