9.99
3,99$
Yeni Üyelere Özel

Domain (Alan Adı) Sorgula & Satın Al

Dünyanın en popüler alan adını kaydedin!

Ücretsiz Domain Servisleri

LimonHost Domain Avantajlarından Faydalanmanız için Harika Fırsatlar
Ücretsiz E-Posta
Limonhost Müşterilerine Özel
isimsoyisim@alanadiniz.com adresinize özel ek ücret ödemeden mail servisi kullanabilirsiniz.
Ücretsiz Website Mimarı
Limonhost Müşterilerine Özel
Hazır web sitesi tasarım aracı ile ücretsiz site kurulumunuzu kolayca tamamlayabilirsiniz.
Ücretsiz DNS Yönetimi
Limonhost Müşterilerine Özel
DNS (DNS Zone) işlemlerinizi domain panelinizden hiçbir ek ücret ödemeden online olarak yönetebilirsiniz.

İyi Bir Domain Seçimi Nasıl Yapılır?

İyi bir domain seçimi, markalaşmanızı ve yatırımlarınızın dönüşümlerini artırmanızı kolaylaştırır.

Kısa, Özgün ve Akılda Kalıcı Olmalı

Marka değeri yüksek, kısa, özgün ve akılda kalıcı alan adları tercih edin.

İş Fikrinizi Yansıtan Uzantı Olmalı

Alan adınız, .com ile popüler ya da .biz .xyz .co jenerik uzantı ile dijital varlığınızı yansıtın.

İşinizi Anlatan Kelimeyi İçermelidir

İşletmenizle ilgili aramaları karşılayan anahtar kelimeleri kullanın, Google'da yükselmeyi kolaylaştırın.

Özel Karakter İçermemeli

‘’ -,? , !, #, -’’ vb. özel karakterler içermeyen kullanıcı dostu alan adları ile web sitenize hızlı erişimi sağlayın.

Profesyonel Domain Servisleri

Alan Adınıza Ek Özellikler Kazandırın

Whois Gizleme

Alan adınızın kimlik bilgilerini gizleyerek spam mail ve aramaları engelleyebilir, alan adınızı güvenli tutabilirsiniz.

Yapım Aşamasında Sayfası

Kaydedilen domain adresinize özel yapım aşamasında sayfası ile ziyaretçilerinizi siteniz hakkında bilgilendirebilirsiniz.

Domain Kilitleme

Kaydedilen domain adresinizi çalınma riskine karşı ücretsiz olarak kilitleyerek koruma altına alabilirsiniz.

Alan Adı İç Transfer

Sahip olduğunuz alan adınızı farklı bir LimonHost kullanıcısına ücretsiz transfer edebilirsiniz.

Domain Yönlendirme

LimonHost.Net’den tescil ettiğiniz alan adınızı farklı bir web sayfasına ücretsiz yönlendirebilirsiniz

Gelişmiş Domain Yönetim Paneli

Kayıt edilen tüm alan adlarınızı kullanıcı dostu Türkçe domain yönetim paneli üzerinden ücretsiz yönetebilirsiniz
Limonhost Blog
Son Gelişmeleri Bizden Takip Edin!

Domain Hakkında Sıkça Sorulan Soru ve Cevaplar

Domain ile ilgili, en çok merak edilen soruları ve cevapları aşağıda bulabilirsiniz.

Domain nedir?

Domain, bir diğer adı ile alan adı bir web sitesinin internet üzerindeki IP varlığına karşılık gelen adı veya adresidir.

Domain ne işe yarar?

Domain sayesinde internet üzerinde yayın yapabilir, ürün veya hizmet satabilir veya farklı şekillerde para kazanabilirsiniz.

Ücretsiz domain alınır mı?

Ücretsiz domain kayıtlarında domain sizin adınıza değil ilgili firma üzerinden kaydedilir.İleriki dönemde domain değer kazanırsa hakları sizin üzerinizde olmadığı için domaini elinizden alabilirler ya da erişiminizi kaybedebilirsiniz. Bu da bütün emeğinizin boşa gitmesin anlamına gelir. Bu gibi sebeplerden dolayı ücretsiz domain kaydını desteklemiyoruz.

Domain (Alan Adı) Nasıl Tescil Edilir?

Domaini satın aldığınızda satın aldığınız süre boyunca domain sizin adınıza tescil edilmiş olur. Eğer ülke domainlerini ( com.tr & de & it vs ) tescil etmek yani satın almak isterseniz ilgili domainin belgeleri ile birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir.

Domain sahibi sorgulama nasıl yapılır?

Bir domainin kime ait olduğunu sorgulamak için LimonHost Whois sorgulama aracını kullanabilirsiniz. Eğer domain sahibi bu bilgileri gizlemediyse kaydı yapan kişinin e-posta & telefon & adres gibi bilgilerine doğrudan ulaşabilirsiniz.

Domain yönlendirme nasıl yapılır?

Satın almış olduğunuz bir domaini hosting paketinize ekleyip Cpanel arayüzü üzerinden dilediğiniz bir alan adına yönlendirebilirsiniz.

Domain transferi nasıl yapılır?

Limonhost müşteri paneli içerisinde Alan adı başlığı altındaki Transfer bölümünden alan adınızı ve transfer kodunuzu yazarak domaininizi Limonhost'a transfer edebilirsiniz.

Hangi domain uzantısını tercih etmeliyim?

Domain uzantıları girişimler için önemli olsa da arama motorları için önemsizdir. İhtiyacınıza veya projenize göre dilediğiniz alan adı uzantısını seçebilirsiniz fakat tr ve diğer ülke uzantıları için gerekli belgeleri sağlayabilecek durumda olduğunuzdan emin olmalısınız.

Kaç farklı domain uzantısı var?

2019 yılında yapılan araştırmaya göre ülke domain uzantıları da dahil olmak üzere bilinen 1700 üzerinde alan adı uzantısı mevcuttur.

Domain backorder nedir?

Başka birisine kayıtlı olan bir domaini satın almak için verilen ön siparişe backorder denir. Eğer mevcut domain sahibi tarafından yeniden kayıt ettirilmezse o domain için backorder siparişi verenler arasında bir açık arttırma başlar ve en yüksek teklifi veren domainin yeni sahibi olur.

Domain yaşı nasıl bulunur?

Domain yaşı, güncel tarihten ilgili domainin kayıt edildiği ilk tarihin çıkartılması ile hesaplanmaktadır. Domainin kayıt edildiği ilk tarihi bilmiyorsanız whois bilgisini sorgulayabilir ya da Limonhost'un alan adı yaşı hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Domain ne zaman düşer?

Bir alan adının ne zaman düşeceğini öğrenmek için menüden domain - whois sorgulama aracına tıklayarak alan adının biteceği tarihi kontrol edebilirsiniz. Yenileme tarihinde yenilenmeyen bir alan adı 80 gün içerisinde tekrar satın alınabilir konuma gelmektedir.

Alan adını neden yenilemem gerekiyor?

Alan adları süresiz olarak kayıt altına alınmamaktadır. Alan adları için geçerli olan prosedür kiralama prosedürüdür ve ülke uzantıları için 5 - diğer domain uzantıları için maksimum 10 yıllık kayıt yapılmaktadır.

com.tr domain nasıl alınır? Gerekli evraklar nelerdir?

Com.tr domain normal bir domaini kayıt ettirmek ile aynı prosedürlere sahiptir. Tek fark satın almak istediğiniz domain için gerekli olan belgeleri domaininizi satın almadan önce hazırlamalı ve kayıt esnasında göstermelisiniz. İsim - Soyisim için com.tr domaini satın almak için kimlik fotokopisi yeterli iken diğer durumlarda; / 1- Faaliyet belgesi 2- Sicil Gazetesi 3- Alan adı tahsis formu 4- Şahıs firmaları için kimlik fotokopisi 5- Marka tescil belgesi / belgelerini ibraz etmeniz gerekmektedir.

Domain blacklist nedir?

Domain blacklist, Domainin kayıtlı bulunduğu IP'nin spam listesine girmesidir. Genellikle agresif yapılan mailing kampanyaları sonucu çok fazla kişinin spam olarak etiketlemesi sonucunda bu durum ortaya çıkmaktadır.

Domain değeri hesaplama nedir?

Domain değeri; ilgili alan adının kaç yaşında olduğu, ortalama aldığı trafik, marka bilinirliği, anahtar kelime domain olup olmaması gibi faktörler üzerinden kabaca yapılan hesaplamaya denilmektedir.

Domain parking nedir?

Domainin içerisine herhangi bir servis ( web sitesi vs ) kurmadan alan adını tescil edip bekletmeye denilmektedir.

Domain transfer süresi ne kadar?

Herhangi bir domainin Limonhost'a transfer edilmesi maksimum 5 ile 7 gün arasında sürmektedir.

Domain dns sorgulama nasıl yapılır?

Herhangi bir domainin DNS bilgisini sorgulamak için domain menüsü altındaki WhoIS aracımızı kullanabilirsiniz.

Alan Adı sorgulama nedir ? Whois nasıl sorgulanır?

Domain Whois sorgulama, alan adının kime ait olduğu - DNS ve IP bilgisi gibi teknik detayları öğrenmek için yapılan sorgulamaya verilen isimdir.

Domain whois gizleme nasıl yapılır?

Domain whois bilgisi gizlemek için Whois gizliliği satın almanız gerekmektedir. Limonhost üzerinden yapacağınız domain satın alımlarında Whois gizliliği ilk yıl için ücretsizdir.

Alan Adı Kaydı Nasıl Yapılır?

İlgili domainin satın alınabilir durumda olması neticesinde LimonHost panel üzerinden kolayca satın alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Domain geç yenileme bedeli nedir?

Alan adının yenileme süresinin geçmesi durumunda alan adı sahibine özel ek satın alma süresi eklenir. 5 gün içerisinde yapılan satın almalarda ek bir ücret talep edilmezken 6 gün ve üzeri zaman aralıklarında domain yenileme ücretleri değişiklik göstermektedir.

Belge gerektirmeyen alan adı uzantıları nelerdir?

ccTLD yani ülke uzantılı domainler haricinde kalan bütün domainler ek bir belge gerektirmeden satın alınmaktadır.

Domain kilidi nedir?

Domainin transfer edilmesine karşı eklenen bir koruma türüdür. Eğer domaininizi farklı bir firmaya transfer etmek istiyorsanız önce domain kilidini kapalı konuma getirmeli ve daha sonra transfer kodunu almanız gerekmektedir.

Domain transfer kodu nedir?

Domainin bir firmadan farklı bir firmaya transfer edilmesi için domainlere özel verilen şifreli bir koddur.

ICANN nedir?

ICANN; Internet Corporation of Assigned Names adıyla bilinen ve Türkiye'de İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurulu adıyla hizmet veren kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. IP tahsis - Protokol tanıtıcı ataması - genel ( gTLD ) ve ülke kodu alan adı ( ccTLD ) yönetimi işlevlerinden sorumludur.

Web Sitesi İçin Domain Fiyat Sorgulama Nasıl Yapılır?

Almak istediğiniz alan adını belirledikten sonra https://www.limonhost.net/domain adresini ziyaret ederek sorgulama yapabilirsiniz. Burada alan adınızı tercih ettiğiniz uzantılı sorgulayabileceğiniz gibi, herhangi bir uzantı eklemeden de sorgulama yapabilirsiniz. Uzantı eklemeden sorgulama yaptığınızda, karşınıza alan adınızı kullanabileceğiniz tüm uzantıları görebileceğiniz bir liste çıkmaktadır. Sorgulama yaptıktan sonra istediğiniz alan adının fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz. Bu listede yer alan fiyatlara KDV tutarı dahil değildir. Seçtiğiniz alan adını ve uzantıyı sepete ekledikten sonra ödeme adımına geçtiğinizde, seçtiğiniz alan adının KDV dahil fiyatını görüntüleyebilirsiniz. Alan adlarının ve uzantıların fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum alan adının jenerikliği ile alakalıdır. Bununla beraber kısa alan adları da daha değerlidir ve bu nedenle diğer alan adlarına göre daha farklı fiyata sahiptir.

Web Sitesi İçin Domain Almanın Püf Noktaları Nelerdir?

Domain bir internet sitesinin kimliğidir ve ziyaretçilerin aklına o internet sitesine dair akılda kalan en önemli etmendir. Bu nedenle son derece önemlidir. Domainin bir diğer önemi de site içeriği ile uyumlu olmasıdır. Kullanıcılar alan adı ile ziyaret edecekleri site hakkında bir fikir sahibi olmaktadır. Kurumsal internet sitelerinde genellikle kurum ismi ya da kurumun bir ürünü veya markası alan adı olarak kullanılmaktadır. Ancak kişisel sitelerde kullanıcılar alan adı konusunda daha esnek davranabilmektedir. Bu nedenle kişisel sitelerde daha fazla seçenek bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta alan adında tire gibi özel işaretlerin kullanılmamasıdır. Bu şekilde kullanıcıların alan adını yanlış yazma riski artmaktadır. Ayrıca tireli alan adları genellikle siber saldırganlar tarafından spam mailler ve mesajlar için kullanılmaktadır. Bu nedenle kullanıcıların gözünde de olumsuz bir imaja sahiptir.

Web Sitesi İçin Domain (Alan Adı) Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Bir alan adının fiyatının belirlenmesinde birden çok etmen yer almaktadır. Alan adında fiyatı en çok etkileyen noktaların başında karakter sayısı gelmektedir. Alan adı ne kadar kısaysa o kadar değerli hale gelmektedir. Ancak kısa alan adları içerisinde anlamlı olanları ön plana çıkmaktadır. Bununla berber tire, IDN ya da sayı içeren alan adları kısa olsalar dahi çok değerli olmamaktadır. Alan adının fiyatlarını etkileyen bir diğer etmende anlamlı olması, markalaştırılabilir olması ve benzersiz olmasıdır. Rastgele harflerin bir araya gelmesi ile oluşan bir alan adı sadece kısa olduğu için değerli olduğu düşünülebilmektedir. Ancak anlamlı kelimelerin olduğu alan adları daha değerlidir. Bununla beraber benzerlerinden ayrılmış olan alan adı diğerlerine göre daha değerli olarak kabul edilmektedir. Günümüzde alan adlarının fiyatları birkaç dolar ile birkaç milyon dolar arasında değişmektedir. Bu farklılık yukarıda bahsettiğimiz etmenler sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Web Sitesi İçin Alan Adı Alacaklara Tavsiyeler Nelerdir?

Alan adı birçok açıdan büyük önem arz etmektedir. Alan adının öncelikli olarak site içeriği ile alakalı olması gerekmektedir. Bu noktada amacına uygun bir alan adı seçmek son derece önemlidir. Bununla beraber çok sayıda sesli ya da sessiz harfin yan yana olması kullanıcıların alan adını yazarken yanlış yazma riskini arttırmaktadır. Bu nedenle alan adı alırken yazımı kolay olan bir tanesini seçmek doğru bir tercih olarak kabul edilmektedir. Alan adı ziyaretçi ile internet sitesi ya da sundukları ile bir güven köprüsü oluşturma konusundaki ilk adımdır. Bu nedenle ünlü markaların isimlerine çok yakın, benzer isimler almak her zaman risklidir. Siber saldırganlar bu tarz yöntemleri kullanarak çeşitli saldırılar yaptığı için ziyaretçilerin gözünde güven oluşturmak son derece zordur.

İnternet Sitesi için Domain (Alan Adı) Alma Adımları Nelerdir?

Limonhost ile bir alan adı almak için yapmanız gerekenler oldukça kolay. https://www.limonhost.net/domain adresinden almak istediğiniz alan adını sorgulamanız yeterli. Sorgulama sırasında alan adı uzantısını kullandığınızda sadece belirttiğiniz alan adı uzantısının fiyatını görürken, herhangi bir alan adı uzantısı belirtmezseniz seçtiğiniz alan adına uygun tüm alan adı uzantılarını ve fiyatlarını görebilirsiniz. Alan adını ve uzantısını sepete attıktan sonra üyeliğinize giriş yapmanız gerekmektedir. Henüz üye olmayan ziyaretçilerin ödeme adımına geçebilmesi için öncelikli olarak üyelik oluşturması ve giriş yapması gerekmektedir. Kullanıcılar üyeliklerine giriş yaptıktan sonra sepete gidebilir ve buradan sepete atmış olduklarını alan adları için ödeme adımına geçebilmektedir. Ödeme işlemi kullanıcıların güvenliği açısında şifrelenmiş olarak güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

İndirimli .com Domain Kampanyası Yapıyor musunuz?

Günümüzde .com uzantılı alan adları hala daha en prestijlileri olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle özellikle internet dünyasına ilk kez adım atanlar için verilen tavsiyelerden birisi de, tercihin .com uzantılı alan adlarından yana yapılmasıdır. Dönem dönem kullanıcılar için alan adı kampanyası bulunmaktadır. İnternet sitemizde şu anda en çok tercih edilen alan adı uzantısı olan .com uzantılı alan adlarında indirim kampanyası bulunmaktadır. Yeni üyelere özel kampanya ile sadece 3.99$+KDV gibi bir ücrete alan adınızı kaydedebilir ve internet sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Limonhost’ta sadece .com değil aynı zamanda diğer alan adlarında da çeşitli indirimler olmaktadır. Bunun için sitemizi takip etmeniz yeterli.

En Uygun Domain Nasıl Seçilmelidir? En Uygun Alan Adı Nasıl Alınır?

Alan adı seçilirken dikkat edilmesi gereken belli başlı şeyler belli başlı noktalar bulunmaktadır. Alan adının karakter sayısı olarak uzunluğu, yazımının kolay olup olmadığı, kolay hatırlanabilirliği ve benzersiz oluşu bunlardan bazılarıdır. Uygun alan adı alınırken dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de daha ucuz uzantılı alan adlarını tercih etmek yerine daha bilinen ve kabul görmüş alan adı uzantılarını tercih etmek gerekmektedir. Bununla beraber kurumsal adresi ya da marka adresi alırken mümkünse com.tr uzantılı alan adlarını göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü tr uzantılı alan adları marka tescili gerektirmektir ve bu nedenle herkes tarafından alınamamaktadır. Bu nedenle tr uzantılı alan adları aynı zamanda ziyaretçilerin gözünde güven oluşturmanızı kolaylaştırmaktadır.

En çok tercih edilen domain uzantıları nelerdir?

TLD ya da top level domain olarak da bilinen domainler internet adresinde alan adından sonraki gelen bölümdür. 2020 yılı itibariyle 1514 tane domain uzantısı bulunmaktadır. İnternetin kullanılmaya başlandığı 1985 yılında ise bu sayı sadece 8’di. Bu alan adı uzantıları arasında en çok tercih edilenleri açık ara farkla .com ve .net uzantılarıdır. Bunları da sırasıyla .org ve .xyz uzantıları takip etmektedir. Diğerlerine göre çok daha yeni olan .xyz uzantısının bu kadar popüler olmasının sebepleri arasında Google’ın da sahibi olan Alphabet firmasının abc.xyz isimli sitesini duyurmasıdır. Aynı zamanda .com popülaritesini de kırmak için atılan bu adım xyz uzantısının bir anda popüler hale gelmesini sağladı. Ülkemizde ise kurumsal firmalar ya da markalar tarafından .com.tr uzantısı da oldukça popüler bir şekilde tercih edilmektedir.

Domain sorgulama nasıl yapılır?

Alan adı satın alırken yaşanırken yaşanabilecek olumsuz durumlardan birisi de o alan adının daha önce başka birisi tarafından kaydettirilmiş olmasıdır. Böyle bir durumda istenilen alan adını almak mümkün olmamaktadır. Alan adının mevcutta kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek için domain sorgulaması yapılmalıdır. WHOIS sorgulaması gerçekleştirildiğinde alan adı kaydettirildiyse bu kaydın kim tarafından yapıldığı, kaydın ne zaman yapıldığı ya da ne zamana kadar geçerli olduğu görülmektedir. Alan adı sorgulama işlemini yapmak için ücretsiz araçlar ve internet siteleri bulunmaktadır. Sorgulama için whois.domaintools.com ya da intodns.com adresleri kullanılabilmektedir. Bu adreslerden birine girdikten sonra sorgulamak istediğiniz alan adını yazarak işlemi yapabilir ve alan adına ait WHOIS bilgisini alabilirsiniz.

Domain isim ve kayıt sorgulama nedir? Nasıl yapılır?

Domain isim sorgulama işlemi almak istediğiniz alan adının boşta olup olmadığını görmenize yaramaktadır. Bunun için limonhost.net/domain linkine tıkladıktan sonra sorgulama alanından dilediğiniz alan adını kontrol edebilirsiniz. İnternette her ne kadar domain isim sorgulama, kayıt sorgulama ya da alan adı sorgulama gibi farklı farklı isimleri olsa da aslında hepsi aynı işlemdir. Alan adı sorgulaması sadece alan adı ile yapılabildiği gibi aynı zamanda varsa kullanılmak istenen alan adı uzantısı ile de yapılmaktadır. Sorgulamada alan adı uzantısı belirtilmediği durumlarda mevcut tüm alan adı uzantılarının gösterildiği bir liste oluşturulmaktadır. Bu listeden birden fazla alan adı ve uzantısını seçerek aynı alan adının farklı uzantılarını da satın alabilirsiniz.

Domain İndirimi Yapıyor musunuz? İndirimli Alan Adı Nasıl Alırım?

Limonhost Türkiye’nin en uygun fiyatlı domain ve hosting satışını yapan firmaları arasında yer almaktadır. Farklı alan adı uzantılarında dönemsel olarak çeşitli kampanyalar yapıyoruz. Dünyanın en çok tercih edilen domain uzantısı olarak bilinen .com uzantısı için oldukça dikkat çekici ve avantajlı bir kampanyamız devam ediyor. En popüler uzantılı domain uzantısına sahip bir alan adına sadece 3.99 $ + KDV ödeyerek sahip olmak mümkün. Her zaman en pahalı domain uzantıları arasında yer alan .com uzantılı domaini Türkiye’de en uygun fiyata Limonhost güvencesiyle satın alabilirsiniz. Bu kampanya sadece fiyatlandırma ile de sınırlı değil. Limonhost.net üzerinden ilk kez .com domain alan tüm müşterilerimize 1 adet mail hesabı veriyor ve ücretsiz olarak Site Mimarı özelliğini kullanma olanağı sunuyoruz.

Domain bulma ve Domain Kontrol Etme Adımları Nelerdir?

Domain bulmak pek çok insan için zor olsa da aslında kullanılabilir tüm domain uzantılarını tek bir listede görerek bu işlemi yapmak çok konforludur. Satın alınmak istenen domain ismi belirlendiği zaman https://www.limonhost.net/domain adresinden arama yaparak satın almaya uygun tüm alan adı uzantılarını tek bir alanda görüntüleyebilirsiniz. Eğer satın almak istenilen alan adının daha önce kayıt ettirilmiş yani satın alınmış olduğunu görürseniz de ne zaman ve kim tarafından satın alındığını görüntüleyebilirsiniz. https://www.limonhost.net/domain/whois-sorgulama link üzerinden Whois sorgulaması yaparak alan adının kime ait olduğunu görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede eğer söz konusu alan adı kullanılmıyorsa satın almak için bekleyebilir ya da mevcut sahibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Domain Alma İşlemi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Domain adresi satın alırken ilk olarak domain adresinin Türkçe karakterler içermediğinden emin olmak gerekir. Domain adresi alırken Türkçe karakter ile satın alma yapmak mümkün olsa da bunun bazı dezavantajları olduğu unutulmamalıdır. Eğer hedef kitleniz için Türkçe karakterli bir alan adının uygun olacağından eminseniz bu şekilde satın alım yapabilirsiniz. Bunun yanısıra alan adı satın alırken alan adının doğru bir şekilde yazıldığından emin olunması gerekir. Domain satın alma ve kayıt süreci sebebi ile satın alınan alan adlarının ücret iadesi yapılmamaktadır. Domain satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise uzantı seçimidir. Hem dünya genelinde popüler olan uzantıları hem de jenerik isimler yaratabilecek uzantıları seçmek mümkündür. Bu noktada doğru seçimi hedef kitleyi göz önünde bulundurarak yapmak gerekir.

Domain (Alan Adı) Ücretleri Ne Kadar?

Domain (Alan Adı) ücretleri tercih edilecek uzantı özelinde farklılık göstermektedir. Satın alınmak istenen alan adıyla ilgili araştırmayı ve gerekli sorgulamaları https://www.limonhost.net/domain adresi üzerinden yapmak mümkündür. Sorgulama işlemini yaparken alan adı olarak belirlenen ismin başına ya da sonuna herhangi bir ekleme yapmadan yazmak yeterlidir. Domain sorgulama işleminin sonucunda Limonhost üzerinden satın alabileceğiniz tüm domain uzantılarının yer aldığı bir liste ekrana gelir. Listede hem farklı uzantıların uygunluk durumunu hem de uzantılar özelindeki fiyatlamaları görmek mümkündür. Sorgulama sayfasında gösterilen domain ücretleri KDV hariç gösterilmektedir. Satın alma adımına geçildiği zaman ödeme yönteminin tercih edileceği ve ödeme bilgilerinin girişinin yapılacağı ekranda sepette yer alan alan adının ücreti KDV dahil olarak görüntülenebilir.

Domain (alan adı) arama işlemi nasıl yapılır?

Limonhost domain sorgulama sayfası kolay bir şekilde kullanılabilir. https://www.limonhost.net/domain adresi üzerinden sorgulama yapılabilir. Bu alanda sorgulama yaparken uzantısı yazmaya gerek yoktur. Örnek olarak Limonhost.net domainini almak için yapılacak aramada “Limonhost” kelimesinin kullanılması yeterlidir. Sorgulama yazarken aynı zamanda arama kelimesinin başına https:// yazılmaması gerekir. https:// ile başlaması durumunda karşınıza bir hata mesajı çıkacaktır. Kelime bazlı arama yapmak aynı zamanda satın alınmaya uygun farklı alan adı uzantılarını görmeyi mümkün kılar. Bu sayede hem jenerik domain uzantılarını hem de .com domain gibi yaygın olarak tercih edilen uzantıları tek bir ekranda görerek farklı alternatifleri değerlendirmek ve daha kolay karar vermek mümkün olur.

Domain (alan adı) almak istiyorum, hangisini tercih etmeliyim?

Domain satın alma sürecinde farklı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Tercih edilen alan adı kelimesinin web sitesi içeriği ve/veya iş fikri ile bağlantısının kolay kurulabilir olması önemlidir. Ayrıca .com, .net gibi global uzantıların tercih edilmesi daha iyi olacaktır. Uzantı tercih ederken pek çok insan dünyanın en çok tercih edilen alan adı uzantısı olan .com uzantılı bir alan adı almak istese de, bu uzantıyla her alan adı için satın alım yapılması mümkün olmamaktadır. Ancak Limonhost domain sorgulama sayfasında jenerik alan adları oluşturmayı mümkün kılan, yeni satışa çıkmış pek çok farklı alan uzantısını bir arada görerek değerlendirme yapılabilir. İçerik ile uyumlu, global pazarlarda kullanılacaksa buna göre seçilmiş, işi net bir şekilde ifade eden domain almak her zaman avantajlıdır.

Domain ( Alan Adı ) Kampanyası Yapıyor musunuz?

Limonhost hem düzenlediği kampanyalarla hem de sunduğu kaliteli ve ekonomik hizmetle piyasada her zaman en ucuz domain satın alınabilecek yerler arasında yer alıyor. Oldukça sık kampanya yapmanın yanı sıra, kampanya çeşitliliğine de özen göstererek farklı ihtiyaçların en ideal şekilde karşılanmasını sağlıyoruz. Mevcut domain kampanyası olarak en çok rağbet gören domain uzantısı olan .com domainler için sunduğumuz kampanya mutlaka domain satın almadan önce bakılması gereken bir kampanya. Limonhost üzerinden .com domain alanlar için ücret şu an 3.99 $ + KDV. Ayrıca buna ek olarak 1 adet mail adresi ve Site Mimarı özelliğine erişim imkânı da kampanyanın dikkat çekici diğer avantajları arasında yer alıyor.

Alan Adı ve Hosting alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Alan adı satın alırken dikkat edilmesi gerekenler temelde dijital varlığa bürünecek bir işin internet üzerindeki konumunu doğrudan etkileyeceğinden çok önemlidir. Alan adı seçiminde tercih edilen ismin jenerik, kısa ve mutlaka internet sitesi içeriği ile ilişkili olması önemlidir. Bunun yanı sıra tercih edilen ismin eğer global pazarlarda varlık gösterilecekse farklı dillerdeki anlamına bakılmalı, okunuşları göz önünde bulundurulmalıdır. Hosting seçiminde ise ihtiyaçların doğru bir şekilde belirlenmesi gerekir. Sitenin içeriği, günlük ziyaretçi sayısı ve şirket yapısından doğan ihtiyaçları göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Hosting ihtiyacının doğru belirlenmesi en ekonomik ve işlevsel paketi tercih etmeyi mümkün kılacağı için bu noktada Limonhost müşteri hizmetlerinden ya da site için destek veren yazılımcılardan destek alınması önerilir.

Alan Adı Kayıt Sitesi LimonHost'un Farkları Nelerdir?

Limonhost dijital ihtiyaçlarınızı en ekonomik, kaliteli ve konforlu bir şekilde karşılamanızı sağlayan özel paketlere sahiptir. Limonhost üzerinden .com domain alan her kullanıcı 1 adet mail adresine sahip olur ve tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen Site Mimarı özelliğine erişim sağlar. Bu özellikler sayesinde yeni bir adım atarken dijital ihtiyaçları olabildiğince eksiksiz ve ekonomik karşılamak mümkün olur. Hosting paketleri içerisinde sunulan bu hizmetlere domain satın alma sürecinde sahip olmak, daha ekonomik bir yatırım yapmaya olanak sağlar. Kötü sürprizlere yer vermeyen fiyat politikası ve stabil hizmetleri ile Limonhost, dijital dünyada adınızı en iyi şekilde var etmeniz için gereken teknik altyapıya en iyi fiyatlarla konforla ulaşmanızı sağlar.

.com Domain (Alan Adı) Sorgulama Nasıl Yapılır?

.com domain sorgulama işlemlerini https://www.limonhost.net/domain linki üzerinden kolayca yapmak mümkündür. Çok tercih edilen ve oldukça popüler olan .com domain ararken farklı seçenekleri göz önünde bulundurmak ve alternatif fikirlere sahip olmak daha hızlı ilerlemeyi mümkün kılar. Ayrıca Limonhost domain sorgulama sayfasında istediğiniz domain için uygun olan uzantıları bir arada görebilirsiniz. Uygun tüm uzantılar, uzantıların yıllık fiyatları ve varsa kampanya durumlarına tek bir sayfadan erişim sağlayarak internet siteniz için doğru domaini kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Domain sorgulama sayfasında daha önce alınmış domainleri kimin aldığı, domainin ne zaman boşa çıkacağı gibi bilgilere de erişim sağlayabilirsiniz. Bu bilgiler sayesinde söz konusu domain, aktif olarak kullanılmıyorsa ne zaman satın alabileceğinizi de görmüş olursunuz.

.com Domain ( Alan Adı ) Fiyatları Ne Kadar?

Dünyada en çok kullanılan alan adı uzantısı olan .com domain fiyatları hakkında merak ettiklerinizi https://www.limonhost.net/domain link adresinden arama yaparak bulabilirsiniz. Dilerseniz söz konusu sayfada hem .com domain fiyatları hem de diğer tüm alan adı fiyatlarını birlikte görüntüleyerek sizin için uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz. Alan adı fiyatlarına bakarken aynı zamanda seçiminizin kurumsal kimliğiniz, SEO çalışmalarınız için önemli olacağını da unutmamalısınız. Kısa bir domain almak .com uzantısı ile çok kolay değilken sunulan diğer alternatifler ile hem kısa hem de jenerik bir alan adı alabilirsiniz. Domain sorgulama sayfamızda sizin için uygun olan tüm alan adı uzantılarını, fiyatlarını ve mevcut kampanyaları tek bir ekranda görüntüleyerek seçiminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Domain Nedir? Ne İşe Yarar?

Domain olarak da bilinen alan adı bir internet sitesinin adresidir. Bir internet sitesini ziyaret etmek için herhangi bir internet tarayıcısının adres satırına bu sitenin alan adını yazmanız yeterli olmaktadır.. Basitçe internet sitesi bir ev ise domainde onun adresidir. Ancak arkaplanda çok daha farklı işlemler olmaktadır. Her internet sitesinin bir IP adresi bulunmaktadır ve bu IP adresi akılda tutması zor bir grup sayıdan oluşmaktadır. Domain ise daha kolay akılda kalıcı olduğu için IP adreslerinin yerine kullanmaktadır. İnternet tarayıcısına internet adresi yazıldığında bu veri ilk olarak DNS sunucularına gitmektedir. Daha sonra DNS sunucu bu domaine karşılık gelen IP adresini eşleştirerek isteği sitenin barındırıldığı sunucuya yönlendirmektedir. DNS sunucuları bu noktada kullanıcıları internet sitesine yönlendiren navigasyon cihazı gibi çalışmaktadır. Bu sitenin dosyaları yüklendiğinde internet sitesi ekrana gelmektedir. Kısacası domain kullanıcıların internet sitelerine kolay bir şekilde girebilmesini sağlamaktadır.

İyi Bir Domain Almanın Püf Noktaları Nelerdir?

Domain seçimi son derece önemlidir çünkü domain seçimi yanlış yapıldığında bundan geri dönüş yapmak oldukça zordur. Domainin değiştirilmesi ile hem markaya hem de arama motorlarına yönelik çalışmalara zarar verilmektedir. Bu nedenle başlangıçta doğru seçimi yapmak son derece önemlidir. İyi bir domain alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı etmenler bulunmaktadır. Bu etmenler göz önünde bulundurularak yapılan seçimler çok yanlış olmamaktadır. Domain alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta “.com” uzantılı olmasıdır. Çünkü her ne kadar yüzlerce domain uzantısı olsa da en popüleri ve internet kullanıcıların en alışkın olduğu “.com” uzantısıdır. Domainin kısa olması da bir başka önemli nokta olarak kabul edilmektedir. Çünkü uzun alan adlarında yanlış yazma riski artmaktadır. Kısa, anlamlı ve içeriğe uygun bir alan adı doğru bir seçimdir. Bununla beraber yan yana çok fazla sesli ya da sessiz harf olması da yazım hatası yapma riskini yükseltmektedir. Ayrıca alan adında tire işaretinin olmaması gerekmektedir. Bu hem kullanıcıların gözünde güvensizliğe neden olurken hem de yanlış yazma ihtimalini arttırmaktadır.

Domain Tescil Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Domain tescil etmeden önce alınmak istenen domainin alınıp alınmadığı kontrol edilmelidir. Çünkü alınmak istenen domain daha önce kaydettirildi ise farklı alan adı ya da alan adı uzantıları seçeneğini değerlendirmek gerekmektedir. WHOIS sorgusu yapılarak alan adı kaydettirildi ise kim tarafından ve ne kadar süreyle kayıt ettirildiği de son derece önemlidir. Bu noktada özellikle geleceği düşünmek de önemlidir. Gelecekte büyümeyi göz önünde bulundurularak domain almak her zaman daha mantıklıdır. Çünkü tek bir alana ya da sektöre hitap eden kelimeler ile domain almak gelecekte daha çok zorluk yaşamak demektir. Kullanıcıların gözünde itibar oluşturmak için domainin benzersiz olması gerekmektedir. Bilinmiş ünlü markaların yanlış yazılmış ya da birkaç harfi değiştirilmiş şekilde domain almak kullanıcılarda sahtelik hissi uyandırmaktadır. Domain site, marka ve kullanıcı arasında ilk izlenimi oluşturmaktadır. Bu nedenle tercih yapılırken hata yapılmaması gerekmektedir. Ayrıca domain alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda yanlış yazılmadığına emin olmak olmaktır. Domain satın alırken yazım hatası yapan birçok kişi istedikleri domaini tekrar satın alarak fazladan domain sahibi olmaktadır.

Domain Satın Alma ve Tescil Süreci Nasıl İşliyor?

LimonHost’tan domain satın alma süreci oldukça basit ve hızlı bir şekilde işlemektedir. Satın almak istediğiniz domaini sorguladıktan sonra gelen sonuçlardan istediğinizi sepete ekleyebilirsiniz. Daha sonrasında ödeme adımına geçmeniz için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer bir hesabınız yoksa bu adımda hesabınızı oluşturabilirsiniz. Hesabınızı oluşturduktan sonra ödeme adımına ilerleyebilirsiniz. Bu bölümde sizden ödeme ve fatura bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra aldığınız domaini istediğiniz gibi kullanabilir ve internet sitenizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Neden LimonHost’u Tercih Etmeliyim?

2009 yılında hosting hizmetlerine başlayan LimonHost, bu alandaki 10 yılı aşkın sürede birçok ilke imza attı. Kuruluşundan bir yıl sonra cloud yatırımlarını yapmaya başlayan firma 2015 yılında EuroCloud Awards’da en iyi bulut sağlayıcısı seçildi. Microsoft CloudOS networküne dahil olan ilk şirket unvanını taşıyan LimonHost, AWS ve Microsoft gibi bu alanda lider markalarla birlikte çalışıyor. Uzun yıllara dayanan tecrübesi ile beraber LimonHost, müşteri memnuniyetini de her zaman önde tutuyor. Canlı destek, telefon destek ve destek talebi gibi üç farklı destek seçeneği ile 7 gün 24 saat kullanıcılarına yardım sunuyor. Sizde merak ettiklerinizi öğrenmek ve domain satın alma hakkında daha fazla bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yardım
7/24 Destek ile her zaman yanınızdayız!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
7/24 Destek ile her zaman yanınızdayız!