Sitenize organik trafik sağlamak SEO tarafında yapacağınız çalışmalarla mümkün. Organik trafik, arama motorları tarafından sitenize yönlenen trafik demek. Hakkında yüzlerce makale ve uygulama/ekletin olan SEO konusunda WordPress tarafında size yardımcı olabilecek eklentileri bir araya getirdik.

Henüz bir web siteniz yoksa LimonHost Bireysel Paket’ i ile hemen WordPress sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz.

Yoast

Yoast SEO

WordPress ile birlikte kullanılabilecek en başarılı eklentilerden bir tanesi. Gücünü en ince noktasına kadar SEO için önerilerde bulunmasından ve sürekli güncellenmesinden alıyor. Bu eklentiyi kullanırken SEO hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Ücretsiz haliyle yeterli bir eklenti olmasına rağmen, daha fazlasını istiyorsanız Premium sürümünü satın almanız gerekiyor.

Seo Pack

All In One Seo Pack

En kapsamlı ve 30 milyondan fazla indirme sayısıyla en çok indirilen SEO eklentilerinden biridir. Google Analytics desteği, XML sitemap desteği, yazı başlıklarında optimizasyon gibi bir çok otomatik özelliği vardır. Ücretsiz haliyle yeterli bir eklenti olmasına rağmen, daha fazlasını istiyorsanız Premium sürümünü satın almanız gerekiyor.

Sitemap XML

Google XML SItemaps

9 yıldan uzun süredir WordPress’ de kullanılan oldukça başarılı bir eklentidir. XML site haritasını çıkartarak arama motorları için sitenizi indexler. Bu sitemap sayesinde arama motorları sitenizi daha hızlı tarar ve bu da sitenizi üst sıralara taşımak için önemlidir. Ücretsiz olan bu eklenti aynı zamanda her yeni yazı ve site güncellemenizde arama motorlarına tekrar taranmak için bildirim gönderecektir.

Super Cache

WP Super Cache

WP Super Cache, WordPress sayfanızdaki dinamik içerikleri statik html dosyası haline çevirerek, sayfa yükleme hızınızı oldukça arttıran bir eklentidir. Bu sayede siteniz hızlanır ve arama motorlarındaki değeri artar. Ücretsizdir.

Broken Chain Link

Broken LInk Checker

Tüm WordPress sitenizi sürekli olarak kontrol eder ve sitenize koyduğunuz içeriklerin ve linklerin çalışıp çalışmadığını takip eder. Çalışmayan linklerin düzeltilmesi ziyaretçi deneyimi için ne kadar önemliyse, SEO için de o kadar önemlidir. Bu ücretsiz eklenti, çalışmayan linkleri WordPress yönetim paneli ya da mail yoluyla bildirecektir.

Rel Unfollow

Rel Nofollow Checkbox

Sayfalarınızda Google’ ın “nofollow” özelliğini çalıştırabilmenizi sağlayan küçük bir eklentidir. Site içi SEO puanı aktarımını doğru yapabilmek önemlidir. Güçlü olmasını istediğiniz sayfalara direk link vermeli, puan aktarılmasını sağlamalısınız. Puan olarak güçlü olması gerekmeyen –iletişim, bilgi, hakkında sayfaları gibi- sayfaları ise nofollow olarak işaretleyebilirsiniz. Rel Nofollow Checkbox eklentisi ücretsizdir.

envira-gallery

EnvIra Gallery

Resimlerinizin ve fotoğraf galerilerinizin arama motorları tarafından sıralanmasını sağlar. Bu ücretsiz eklenti sayesinde imajlarınız için SEO uyumlu linkler oluşturabilirsiniz. Bu sayede imajın bulunduğu sayfanız ile imaj galerinizin ayrı ayrı indexlenmesini önlemiş ve sayfa puanınızı arttırmış olursunuz.

htaccess-redirect

RedIrectIon

htaccess ile yapabileceğiniz yönlendirmeleri kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve aynı zamanda 404 hatalarına karşı sitenizi takip edebileceğiniz ücretsiz bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde SEO için çok önemli olan “301 Moved Permanentyl” yönlendirmelerinisi yapabilirsiniz.