Günümüzde kullanılan haber ve iletişim araçlarının başında gelen internet dünyasında erişilebilir bir yerde olabilmek, web sitesi sahibi olan insanların temel amacı. Milyonlarca internet sitesinin içinde kaybolmamanız için stratejik davranmalısınız. Günceli takip etmeli ve aklınızdakileri hızlı bir şekilde işleme koyabilmelisiniz. Gelen yeniliklerle birlikte bu duruma ayak uydurmamızı kolay kılan uygulamalar ve eklentiler ortaya çıktı. Bu uygulamaların başında gelen WordPress ve bir WordPress eklentisi olan WordPress Yoast ise, internette bulunabilir olmak konusunda size yardımcı olacaktır.

WordPress Yoast, internet sitemizde paylaştığımız tüm içeriklerin metin, video vs. düzenlemelerini yaparken aynı zamanda Google arama algoritmalarının sitenizi fark etmesini de sağlar. Eklenti, değişiklikleri yaptığınız sırada gerçek zamanlı çalışarak içeriğinizde ki eksikleri ve yapmanız gereken düzenlemeleri size bildirir bu özelliğin doğru kullanımında ortaya çok iyi işler çıkabiliyor.

WordPress Eklenti Kurulumu

Wordpress Yoast
WordPress Yoast

Birinci yöntemde blogumuzun yönetim panelinde ki Eklentiler> Yeni Ekle kısmında WordPress Yoast SEO şeklinde arama yaparak. Çıkan arama sonuçlarından WordPress SEO by Yoast sonucunun altında yer alan Şimdi Kur linkine tıklayarak eklentiyi kurabiliriz.

Genel
Genel

Sol da ki listeden SEO seçeneğini seçip araçlar listesini açabilirsiniz.

Yoast 2

“Force rewrite titles” seçeneğini seçerek başlayabilirsiniz bu seçenek title çakışmasını engellemek açısından önemli

screenshot_3

Sosyal medya hesaplarında paylaşılacak makalelerin resim,metin vs. düzenlemelerini ayarlayabilirsiniz.

screenshot_4

XML,en fazla girdi sayılarını vs. ayarlarını bu sayfa da düzenleyebilirsiniz.

screenshot_5

Breadcrumbs ayarlarınızı burada gerçekleştirebilirsiniz. Breadcrumb yapısı ziyaretçilerin sitede dolaşımlarını kolaylaştıracaktır.

screenshot_6

WordPress Yoast ile gelen dahili araçları görebilirsiniz.screenshot_7

Bu panel ile sayfalarınızı izleyebilir ve gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Readability
Readability

Kurulumu bitirdikten sonra makale ekleme kısmında Readability sekmesi sayesinde düzenleme önerilerini görebilirsiniz.Yoast SEO her WordPress kullanıcısının vazgeçilmez eklentisidir.

Limon Hosting Güvenli Günler Diler.