cPanel PHP Sürüm güncellemesi Nedir?

PHP, html içine gömülmüş bir script dilidir. Hemen hemen bir çok web sitesi, PHP kullanılarak geliştirilmiştir. Bir çok ücretli ücretsiz yazılımlar için ve işlerimizi daha kolay halde yapabilmemiz için eklentiler geliştirilmektedir. Geliştirilen bu eklentiler PHP dili ile hazırlanmış ve PHP’ nin farklı sürümleri kullanılmıştır. PHP sürüm güncellemesi, web sitemiz için yüklemiş olduğumuz eklentilerin doğru ve düzgün bir şekilde çalışabilmeleri için geliştirilmiştir.

php sürüm güncellemesi nedir

cPanel PHP Sürüm güncellemesi Neden Gereklidir?

PHP sürüm güncellemesi, web sitenizin daha verimli, daha hızlı çalışabilmesi ve daha güvenli bir şekilde kullanım yapabilmemiz için yapılan bir işlemdir. PHP sürüm güncellemesi, web sitelerinde bulunan ve sık karşılaşılan sorunların giderilebilmesi amacıyla yapılmaktadır.

cpanel php sürüm güncellemesi nenden gereklidir

cPanel PHP Sürüm güncellemesi Ne İşe Yarar?

PHP güncellemesi web sitemizde bulunan yazılım, tema, eklenti veya modüllerin doğru bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca PHP sürüm güncellemeleri, web sitelerimizin, hızlı, verimli, güvenli ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

cpnel php sürüm güncellemesi ne işe yarar

cPanel PHP Sürüm güncellemesi nasıl yapılır ?

Aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz durumunda PHP sürüm güncelleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 1 :

cPanel erişim sayfanızı açın ve kullanıcı adı şifrenizi girip Oturum Açma butonuna tıklayınız.

php sürüm güncellemesi nasıl yapılır adım 1

Adım 2 :

Oturum açma bilgilerinizi girdikten sonra kontrol panelinizin içerisinden Yazılım başlığı altında MultiPHP Yöneticisi‘ ne tıklayınız.

php sürüm güncellemesi nasıl yapılır adım 2

 

Adım 3 :

MultiPHP Yöneticisi‘ ne giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen sayfadan öncelikle alan adımızın yanında bulunan kutucuğu işaretliyoruz ve ardından PHP Sürümü kısmından güncellemek istediğimiz PHP sürümünü seçiyoruz ve Uygula butonuna tıklıyoruz.

php sürüm güncellemesi nasıl yapılır adım 3

PHP sürüm güncelleme işlemini yukarıdaki adımları sırasıyla gerçekleştirmeniz durumunda 1-2 dakika içerisinde aktif olmuş olacaktır.