Prestashop Nedir?

Prestashop, ücretsiz ve açık kaynaklı bir e-ticaret yazılımıdır. Prestashop ile birlikte e-ticaret sitelerinizi oluşturabilir ve ücretsiz olarak standart tasarım üzerinde geliştirmeler yapabilirsiniz. Dünya çapında 1.000.000’dan fazla mağaza tarafından kullanılmakta olan Prestashop, 75 farklı dilde destek sağlamaktadır.

Prestashop Ne İşe Yarar?

Prestashop, günümüzde çoğunlukla küçük ve orta  ölçekli firmaların tercih etmiş olduğu bir E-ticaret yazılımıdır. Basit kurulumu ve kullanımı ile birlikte açık kaynak kodlu ve ücretsizdir. Prestashop sayesinde bir kaç ayar ve düzenleme ile birlikte web sitenizi kolaylıkla tasarlayabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz olarak geliştirilen eklentiler sayesinde web sitenizi istediğiniz şekilde geliştirebilirsiniz.

Opencart Nedir?

Opencart, Prestashop gibi açık kaynak kodlu ve ücretsiz kullanılabilen bir E-ticaret yazılımıdır. PHP dili ile yazılmış ve MySQL veritabanı ile kullanılabilmektedir. Küçük, orta ve büyük şirketler tarafından tercih edilen Opencart, ücretsiz ve açık kaynak kodlu olması sayesinde web siteniz üzerinde dilediğiniz şekilde geliştirmeler yapmanıza olanak sağlar.

Opencart Ne İşe Yarar?

Opencart bir E-ticaret yazılımıdır. Kolay kurulumu sayesinde birkaç düzenleme yaparak e-ticaret sitenizi oluşturabilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Opencart alt yapılı web siteniz için Dolar ve Euro gibi para birimlerini aktif edebilirsiniz.

Prestashop ile Opencart Arasındaki Farklar Nelerdir?

Prestashop :

 1. Prestashop, özelleştirilebilir bir arayüze sahiptir.
 2. Kullanımı daha iyi hale getirmek için çeşitli eklenti ve modüller sunmaktadır.
 3. Prestashop ile ilgili teknik sorunları Prestashop müşteri hizmetleri ile çözmek, sürümü yükseltmek gibi işlemler için ücret talep edilmektedir.
 4. Prestashop, SEO dostu URL’ler oluşturmanıza, meta etikleri oluşturmanıza ve sayfalarınızı düzenlemenize izin vererek siteniz için SEO desteği sunmaktadır.
 5. Küçük ve Orta düzeydeki şirketler tarafından tercih edilmektedir.
 6. Google Analytics, eBay, PayPal, MasterCard ve Amazon Pazaryeri gibi uygulamalar ile entegre olabilmektedir.

Opencart :

 1. Basit ve kullanımı kolay tasarımı sayesinde kullanıcı dostudur.
 2. Herkes tarafından oldukça rahat bir şekilde kullanılabilir.
 3. Yaşamış olduğunuz bir sorunu Opencart Topluluklarında araştırarak ya da topluluk sayfalarında sorararak ücretsiz bir şekilde destek alabilirsiniz.
 4. Opencart, anahtar kelimeler oluşturmanızda, meta etiketlerini sıralamalarında sitenizin arama motarlarında kolay bir şekilde tanınmasını sağlar ve SEO dostu URL’ler oluşturmanıza imkan sağlayarak SEO desteği sunmaktadır.
 5. Küçük ve Orta düzeydeki şirketler tarafından tercih edilmektedir.
 6. PayPal, Authorize.Net, MailChimp, Eurostop, Skrill gibi ve bunlara benzer uygulamalar diler entegre olabilmektedir.