Ray Tomlinson Sene henüz 1971′ i gösterirken, ofisinde sıkılan bu adam,  halihazirdaki bir iletişim protokolünü değiştirerek yanındaki arkadaşının bilgisayarına bir elektronik posta gönderdi. Daha sonra sorduklarinda içinde ne yazdığını dahi hatırlamadığı bu E-Posta, iletişim dünyasını değiştirmekle kalmadı kendi standardını da doğurmuş oldu.

Yaptığı araştırmalarda “@” simgesinin programlama ve yazı dillerinde kullanılmadığını fark etti.  “tomlinson@bbn-tenexa” adresinde kullandığı @ işareti E-Postanın sabit söz dizimini oluşturdu. Aslında söylemek istediği Ben bbn-tenexa bilgisayarındaki Tomlinson’ um. başka bir Tomlinson’ la karıştıma! idi.  Bunu tek bir işaretle anlatabilmiş olmasına şükranlarımızı sunabiliriz. İnternet dünyasına yaptığı bu eşsiz katkı, kendisinin MIT150 listesine 4. sıradan giriş yapmasını sağlamıştır. İnovasyonla dolu Tomlinson, Arpanet, Telnet, Tenex gibi yapıların geliştirilmesinde çalışmış ve E-Posta kavramı için “sadece boş zamanlarımı ayırıyordum” demiştir. Çalıştığı bir çok projede oldukça başarılı olmasına rağmen E-Postanun gelişim sürecinde yer almamıştır. Herhangi bir maddi beklentisi ve geliri olmamasına rağmen bu icadı kendisine bir çok ödül ve prestij kazandırmıştır.

5 Mart 2016 tarihinde, 74 yaşındayken Massachusetts’ de bir kalp krizi sonucu vefat eden Ray Tamlinson’ a LimonHost Ailesi olarak “rest @ peace” diyoruz.