Bir web sitesi hazırlamak istediğinizde karşınıza oldukça fazla seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerle zaman kaybetmeden yolun sonuna ulaşmanız adına internet sitenizi WordPress ile hazırlamak için 6 sebebi sizin için bir araya getirdik.

Mobil Cihaz Optimizasyonu

Birçok WordPress teması mobil sürümleri oluşturmak için otomatik “responsive design” özelliği barındırır. Bu sayede web sayfanızın mobil cihazlara uygun sürümü için tekrar uğraşmanız gerekmez.

Kişiselleştirme Kolaylığı

WordPress temaları aynı zamanda oldukça geniş kişiselleştirme seçenekleri ile birlikte gelir. Aynı zamanda temanızın desteklediği birçok özellik ekleyebilir/çıkartabilirsiniz.

WordPress eklentileri sayesinde ise sayfa deneyiminizi arttırabilirsiniz. Bir çok farklı amaç için kullanabileceğiniz bu eklentiler sayesinde sitenizi özelleştirmek ve siteniz üzerinde çalışmak diğer platformlara oranla çok daha kolay olacaktır.

Destek Kaynakları

İnternet sitenizi WordPress ile hazırlarken en çok başvuracağınız kaynak yine internet olacaktır. Google’ da yapacağınız birkaç araştırma ile hem olası sorunların çözümü konusunda bilgi alabilir, hem de sitenizi geliştirmek için fikirler edinebilirsiniz.

WordPress, internette hakkında en çok bilgi olan site yazılımıdır.

SEO İçin Hazır!

WordPress, karmaşık SEO problemini çözebilmeniz için bir çok kolaylık ve eklenti ile birlikte gelmektedir. Stratejik SEO planlaması ile sitenizi arama motorlarında değerli bir hale getirebilir ve organik trafikte yukarılara çıkartabilirsiniz.

Blog için Üretilmiş

WordPress, açık kaynaklı ve olabildiğince basit yazılmış, açık kaynak kodlu bir blog yazılımı olarak doğmuştur.  Temelde blog sayfası oluşturmak için kurulduğundan, bir bloggler’ ın isteyebileceği tüm özelliklere sahiptir.

Kurması ve Yönetmesi Kolaydır

WordPress platformuyla web sitesi hazırlamak oldukça kolaydır. Sadece birkaç dakika içerisinde WordPress kurulmuş halde sitenizi yayın hayatına geçirebilirsiniz.

WordPress tema özellikleri ve eklentileri ile yönetilmesi kolay bir ortam sunar. Sadece basit hamleler yaparak web sitenizi dilediğiniz hale getirebilirsiniz.

LimonHost.net adresinden satın alacağınız hosting hizmetinize WordPress kurmak için “Birkaç kolay adımda WordPress kurulumu” videomuzu izleyebilirsiniz.