Hosting hizmeti sağlayan firmalar tarafından müşterilere sunulan Web ve VPS hostinglerin birçok benzerliği olmakla birlikte faydalı olarak adlandırılabilecek farklılıkları da mevcut. Her iki hizmet türü de müşterilen ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Yalnız seçilen servis türüne göre sunucu firmasıyla birlikte izlenilmesi gereken yol değişkenlik gösterebiliyor.

LimonHost olarak seçilen servis türü ne olursa olsun, müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için erişilebilirlik ve destek verme konusunda sektördeki öncü firmalardanız.

Web Hosting

En kısa açıklama olarak Web Hosting, web sitesi ve uygulamalar için gerekli olan dosyalara, internet bağlantısı ile birlikte her yerden erişim sağlayan bir servis olarak adlandırılabilir. Herhangi bir Web Hosting servisi edinilmesi, dosya erişimlerinden, uygulama işleyişlerine kadar birçok işlemin gerçekleştirilebildiği bir sistemin satın alınması anlamına geliyor. cPanel, MaestroPanel gibi en bilindik kontrol panelleri sayesinde, kullanılan servislere kolay bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor.

VPS Hosting

VPS Hosting temelde, dosya paylaşımı istemeyen, geniş alan boyutlarına ve sistem gücüne ihtiyaç duyan müşterilerin isteklerini karşılamak için geliştirilmiş olan bir servis olarak tanımlanabilir. VPS Hosting, web sitelerin veya uygulamalarının internet üzerinden kullanılması anlamına gelir. Web Hosting servisleri ile birlikte kullanılan sistem kaynakları sabit olarak belirtilip kullanılabiliyorken, VPS Hosting üzerinden, kullanan servise ve ihtiyaçlara göre sistem gereksinimleri şekillendirilebiliyor.

Web Hosting ve VPS Hosting Arasındaki Benzerlikler

– Ücretsiz kurulum ve kullanım
– Tam zamanlı olarak destek ve erişim sağlanabilmesi
– Kullanılan yönetim panelleribenim

Web Hosting ve VPS Hosting Arasındaki Farklılıklar

– Web Hosting’te sunucu hizmeti veren firma tarafından kullanılacak olan sistem gereksinimleri önceden belirlenirken, VPS Hosting tarafından kullanılacak olan sistem seviyesi müşteri tarafından belirlenebiliyor.
– Sistem gereksinimleri VPS Hosting tarafında müşteri tarafından belirlenebildiği için Web Hosting maliyet olarak çok daha ucuzdur.
– Web Hosting üzerinde alınacak destek seviyesi seçilen servise göre sabitlik gösterirken, VPS Hosting tarafında teknik destek seviyesi belirlenmesi gerekir.