SSL Sertifikaları

İndirimli SSL Sertifikaları
Google’da yükselin, sitenizin güvenliğini maksimum seviyeye çıkarın.
Hızlı Kurulum
%100 Tarayıcı Desteği
Google’da Yükselin
Tüm Bankalarla Uyumlu
%100 Güvenli!

SSL Nedir?

SSL (Secure Sockets Layer - Güvenli Giriş Katmanı) bir güvenlik protokolüdür. SSL, veri güvenliğinin önem kazandığı son yıllarda, bilgisayar korsanlarının gerçekleştirebildikleri veri hırsızlıklarını engellemek ve ziyaret edilen web sitelerinin güvenilirliğini ispat etmek amacıyla kullanılır.

Neden SSL Kullanmalısınız?

SSL, kullanıcıların, tarayıcıları aracılığıyla ziyaret ettikleri web sitesiyle güvenli bir bağlantı kurabilmelerini sağlamasının yanı sıra aynı zamanda web sitelerinin Google aramalarında öne çıkmasına da yardım eder. SSL çözümleri ise hem SSL sağlayıcıların sunduğu hizmete hem de web sitesi hazırlayanların beklentilerine göre değişiklik gösterir.

SSL sertifikası ile güvenliğinizi artırın!

Tarayıcı çubuğunuzda güvenli olmayan bir uyarıdan kaçının ve SSL şifreli bir web sitesi ile ziyaretçilerin güvenini kazanın.
SEO İçin SSL
DV SSL (Alan adı Doğrulama Hızlı Kurulum SSL )
En basit doğrulama yöntemine sahip olan SSL Sertifikası ürünüdür. Birkaç tıklama ile doğrulama yaparak SSL Sertifikasına sahip olabilir ve kurulum aşamasına geçebilirsiniz. Blog, tanıtım ve kişisel web siteleri için kullanılmaktadır. Ayrıca SEO amaçlı bir SSL Sertifikası almayı planlıyorsanız, en uygun üründür.
Hemen İncele
E-Ticaret İçin SSL
EV SSL ( Genişletilmiş Doğrulamalı SSL )
EV SSL doğrulama aşamasında belge gerektirdiğinden dolayı sadece şirketler tarafından kullanılabilen SSL Sertifikası ürünüdür. Diğer SSL Sertifikası ürünlerinden en öne çıkan özelliği ise adres çubuğunun yeşil renkte görünür olması ve alan adının hemen yanında firmanızın ticari unvanının yer almasıdır.
Hemen İncele
Kurumsal SSL
OV SSL ( Organizasyon Doğrulamalı SSL )
OV SSL e-ticaret ve kurumsal faaliyet gösteren şirketler tarafınca kullanılabilir. Doğrulama aşamasında belge gerektirdiğinden dolayı kişisel web siteleri için uygun değildir. OV SSL Sertifikası satın alarak marka güvenilirliğini kullanıcılarınıza gösterebilir ve rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz.
Hemen İncele
SSL Sertifikasının Avantajlı Özellikleri

Güçlü Koruma

SHA-2 ve 2048 bit şifreleme ile güçlü koruma sağlar.

Kolay Kurulum

LimonHost’ ta barındırılan web siteleri için otomatik kurulum özelliği.

Google’da Yükselin

SSL web sitelerinin Google ve diğer arama motorlarında öne çıkmasını sağlar.

Tüm Tarayıcılarla Uyumlu

SSL sertifikalarımız Chrome, Microsoft Edge, Safari ve Firefox gibi bilinen tüm tarayıcılar ile uyumludur.

Ödeme Sistemleri Uyumlu

Sağladığımız SSL sertifikaları tüm banka/sanal pos ve ödeme sistemleri ile uyumludur.

Ziyaretçilerinize Güven Sağlar

Güvenlik kurallarının temeli SSL sertifikası ile ziyaretçilerinize verilerinin güvende olduğunu gösterin.
SSL Sertifikaları Karşılaştırması
İhtiyacınıza En Uygun SSL Sertifikasını Seçmeniz İçin Karşılaştırmalı Özellikler
Genel Özellikler
Hızlı Kurulum SSL (DV)
Şirketler İçin SSL (OV)
Kurumsal SSL (EV)
Wildcard SSL
Kurulum Süresi
5 Dakika
1-3 Gün
1-7 Gün
5 Dakika
Belge Gerekliliği
Yeşil Adres Çubuğu
Subdomain Desteği
Mobil Uyumluluk
SEO Desteği
Kurumsal Doğrulama
8
.99 $
/yıl
'dan başlayan fiyatlarla İncele
44
.99 $
/yıl
'dan başlayan fiyatlarla İncele
89
.99 $
/yıl
'dan başlayan fiyatlarla İncele
89
.99 $
/yıl
'dan başlayan fiyatlarla İncele
Hızlı Kurulum SSL (DV)
Kurulum Süresi
5 Dakika
Belge Gerekliliği
Yeşil Adres Çubuğu
Subdomain Desteği
Mobil Uyumluluk
SEO Desteği
Kurumsal Doğrulama
44
.99 $
/yıl
'dan başlayan fiyatlarla
Şirketler İçin SSL (OV)
Kurulum Süresi
5 Dakika
Belge Gerekliliği
Yeşil Adres Çubuğu
Subdomain Desteği
Mobil Uyumluluk
SEO Desteği
Kurumsal Doğrulama
44
.99 $
/yıl
'dan başlayan fiyatlarla
Kurumsal SSL ( EV)
Kurulum Süresi
5 Dakika
Belge Gerekliliği
Yeşil Adres Çubuğu
Subdomain Desteği
Mobil Uyumluluk
SEO Desteği
Kurumsal Doğrulama
89
.99 $
/yıl
'dan başlayan fiyatlarla
Wildcard SSL
Kurulum Süresi
5 Dakika
Belge Gerekliliği
Yeşil Adres Çubuğu
Subdomain Desteği
Mobil Uyumluluk
SEO Desteği
Kurumsal Doğrulama
8
.99 $
/yıl
'dan başlayan fiyatlarla

Limonhost Blog

Son Gelişmeleri Bizden Takip Edin!

Sıkça Sorulan Soru ve Cevaplar

SSL nedir, nasıl alınır ve daha bir çok soruya cevaplar burada.

SSL Nedir, Nasıl Çalışır?

SSL (Secure Sockets Layer - Güvenli Giriş Katmanı) bir güvenlik protokolüdür. Kullanıcıların tarayıcılar yardımıyla ziyaret ettikleri web siteleriyle güvenli bağlantı kurabilmelerini sağlar. SSL birkaç adımda çalışır. SSL ile korunan bir web sitesine bağlanılmaya çalışıldığında tarayıcı, web sitesine kendisini tanıtmasını ister. Web sitesi sunucusu, tarayıcıya SSL sertifikasının bir kopyasının iletir. Tarayıcı, SSL sertifikasının güvenilir olup olmadığını kontrol ederek sunucuya mesaj göndeririletir. Web sitesi sunucusu SSL şifreli oturum başlatmak üzere dijital olarak imzalanmış bir onayı tarayıcıya geri gönderir. Şifrelenmiş veriler, tarayıcı ve web sitesi sunucusu arasında paylaşılmaya başlar.

SSL'in Özellikleri Nelerdir?

SSL’in en temel özelliği, ziyaretçinin tarayıcı aracılığıyla sunucuya ilettiği bilgileri farklı algoritmalarla şifrelemesidir. SSL kullanmayan web sitelerinin Google tarafından aramalarda geri plana atılması, SSL’in hem veri güvenliği hem de SEO çalışmaları bakımından önemli olduğunu gösterir.

SSL Korumalı Ne Demek?

BirSSL Korumalı ifadesi bir web sitesinin SSL ile korunduğunu temsil eden ifadedir. Özellikle online alışveriş sitelerinde karşılaşılabilen bu ifade, kullanıcıların ziyaret ettikleri site üzerinden güvenli alışveriş yapabilecekleri anlamına gelir.

SSL Güvenlik Sertifikası Nedir?

SSL Güvenlik Sertifikası ya da Dijital Sertifika, ziyaretçinin kullandığı tarayıcı ile web sitesi arasında güvenli bağlantı oluşturan mekanizmadır. Her iki taraf arasında gerçekleşen veri iletiminin gizli ve güvenli kalmasını sağlayan SSL Güvenlik Sertifikası, adres ve kredi kartı bilgisi gibi özel verilerin bilgisayar korsanları tarafından çalınmasını engeller.

SSL Sertifikası Sigorta Bedeli Nedir?

SSL Sertifikası Sigorta Bedeli, web sitesindeki SSL sertifikasının tam olarak doğrulanamaması nedeniyle yaşanabilecek maddi kayıp neticesinde ödenecek tazminattır. Satın alınan SSL sertifikasının türüne göre bu bedel değişiklik gösterebilir.

Kurumsal SSL Nedir?

Kurumsal SSL, işletmelere ait web sitelerinin güvenli olduğunu kanıtlayan sertifikadır. Manuel olarak doğrulandığı için bilgisayar korsanlarının veri erişimini tamamen ortadan kaldıran kurumsal SSL, sertifika ömrü boyunca veri kaybına karşı sigortalıdır.

Wildcard SSL Sertifikası Nedir?

Tek bir sertifika ile temel web sitesini ve sınırsız sayıda subdomaini güvenli hâle getiren SSL sertifikasıdır. Örneğin; www.deneme.com, yazar.deneme.com, video.deneme.com.

Wordpress SSL Nedir?

Wordpress altyapısına sahip web sitelerinde kullanılabilen, güvenilir yapıdaki herhangi bir SSL sertifikasıdır.

SSL Sertifikası Türleri Nelerdir?

SSL sertifikaları domain ve doğrulama unsurlarına göre iki farklı gruba ayrılır. Domain SSL sertifikaları; Standard SSL, Multi Domain SSL ve Wildcard SSL şeklindedir. Doğrulama türüne göre SSL sertifikaları ise; Domain Validation (DV) SSL, Organizational Validation (OV) SSL ve Extended Validation (EV) SSL olarak isimlendirilir.

Rapid SSL Nedir?

Rapid SSL, 2000’li yılların başından beri faaliyetlerini sürdüren ve şu an Symantec çatısı altında bulunan GeoTrust’ın SSL sertifika satış platformudur.

EV SSL Nedir?

Extended Validation (EV) SSL, güvenlik düzeyi en yüksek olan sertifikadır. Sertifikaya sahip olan şirketlerin ticarî, hukukî ve fiziki varlığını doğrulama süreçlerini sağlar ve standart SSL sertifikalarından daha yüksek fiyatlıdır. Web tarayıcı adres çubuğunda, EV SSL sertifikalı sitelerin adreslerinin önünde, yeşil renkli güvenlik doğrulama bildirimi (site mührü) yer alır.

Hangi SSL Sertifikasını Almalıyım?

Ticarî kuruluşunuzun yasal ve fiziksel varlığının sektör standartlarında olduğunu kanıtlamak ve müşterilerinize güven vermek istiyorsanız, EV SSL’i tercih edebilirsiniz. Kişisel bir web sitesi hazırlıyorsanız DV SSL sizin için uygundur.

Yeşil Adres Çubuğu’na Sahip Olmak İçin Hangi SSL Sertifikasını Almalıyım?

EV SSL sertifikası, Yeşil Adres Çubuğu özelliği sunar. Bu sertifikanın adres çubuğunda oluşturduğu site mührü sayesinde online alışveriş sitelerini ziyaret eden müşteriler, alışverişlerini güvenle gerçekleştirebilirler.

SSL Sertifikası Başvurusu İçin Neler Gerekli?

Standart SSL sertifikası, özel bir başvuru olmadan alınabilir. Ancak OV ve EV SSL sertifikaları için vergi levhası, faaliyet belgesi, banka dekontu gibi belgelerin sunulması gerekebiliyor. Bu noktada web siteniz için ihtiyaç duyduğunuz SSL sertifikası başvuru ayrıntılarını dikkatle incelemeniz öneriliyor.

Free SSL & Ücretsiz SSL Nasıl Alınır?

Ücretsiz SSL hizmeti veren sitelerin yönlendirmeleriyle manuel ya da otomatik olarak SSL sertifika doğrulama işlemi gerçekleştirilebilir. Ardından oluşturulan SSL sertifikaları, cPanel içerisinde yer alan SSL/TLS bölümü aracılığıyla yüklenebiliyor.

SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

Web siteniz için uygun olacağını düşündüğünüz SSL sertifikasını; SSL sağlayıcı, SSL süresi ve SSL türünü belirledikten sonra satın alabilirsiniz.

SSL Sertifikası Nasıl Kurulur?

SSL sertifikası satın alma işleminin ardından üretilen CSR kodunu kullanarak sertifika kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

SSL Sertifikası Zorunlu mu?

Google’ın Ekim 2017’de aldığı karar neticesinde SSL sertifikası bulunmayan web siteleri ziyaret edildiğinde, web tarayıcılarında ilgili sitenin güvenli olmadığına dair bildirim çıkıyor. Ayrıca yine Google, SSL sertifikası olmayan web sitelerini, aramalarda üste çıkarmıyor. Sonuç olarak web sitesine ziyaretçi çekmek isteyenler için SSL sertifikası zorunlu kılınıyor.

SSL Sertifikası Sorgulama?

Web sitelerinin SSL sertifikalarının olup olmadığı, varsa geçerlilik süresinin ne zaman dolacağı gibi verilerin temini, SSL sertifikası sorgulama arayüzleri ile gerçekleştirilebilir.

SSL Sertifikası Hemen Aktif Olur mu?

Satın alma işleminin ardından SSL sertifikası en geç birkaç saat içerisinde aktif hâle gelir.

SSL Sertifikası Kurulumunu Siz Yapıyor musunuz?

Satın aldığınız SSL sertifikalarının kurulumunu kendiniz gerçekleştirebileceğiniz gibi 7/24 hizmet veren profesyonel destek ekibimiz yardımıyla da SSL sertifika kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

SSL Sertifikası Kaç bit?

Seçilen SSL sertifika sağlayıcının sunduğu çözüme göre 128 ya da 256-bit olabilir. Kimi sertifika sağlayıcılar, 4096-bit’e kadar şifreleme desteği sunar

E-ticaret İçin En İyi SSL Hangisidir?

E-ticaret sitelerinin itibarlı ve güvenilir olduğunu kanıtlayacağı için EV SSL sertifikasının tercih edilmesi uygun olur.

SSL Sertifikamı Kaç Domainde Kullanabilirim?

Standart SSL sertifikaları, alt domain içermeyen tek bir domain için geçerli olurken Multi Domain SSL sertifikaları ise bir ana domaine ek olarak iki domainde kullanabilirsiniz.

Her Domain İçin SSL Satın Almam Gerekiyor mu?

Multi Domain SSL sertifikalarını sunan sağlayıcının tekliflerine göre domain başı ek ücretler ödeyerek aynı SSL sertifikasını yüzlerce domainde değerlendirilebilirsiniz.

SSL Sertifikamı Kaç Subdomainde Kullanabilirim?

Wildcard SSL sertifikalarını sayı sınırı olmadan subdomainlerinizde kullanabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

7/24 Destek ile her zaman yanınızdayız!