Core Ftp Nedir?

Coreftp.com tarafından geliştirilmiş ve Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar için güvenli olan bir FTP uygulamasıdır. Core FTP açık kaynak kodlu olmakla beraber ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Core FTP 2003 yılında ortaya çıkmış ve 2 GB’den fazla dosya kopyalama yapılmasına izin veren bir dosya aktarma programıdır.

Core FTP Ne işe Yarar?

Core FTP, bir dosya aktarma programıdır. Core FTP sayesinde dosyalarınızı düzenleyebilir, yükleyebilir ve dosyalarınızı silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Core FTP ile Neler Yapabiliriz?

Core FTP ile sürükle bırak mantığını kullanarak dosyalarımızı bir sunucudan / bilgisayardan diğer bir sunucu / bilgisayara taşıma işlemlerini gerçekleştirebiliriz.  Core FTP SFTP (SSH), SSL, TLS ve FTPS gibi dosya aktarım protokollerini de desteklemektedir.

Core FTP Kurulumu Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek Core FTP programını bilgisayarınıza başarılı bir şekilde kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 1 :

Core FTP kurulumu için ve http://www.coreftp.com/download.html linkine tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekranda bilgisayarımızın sürümüne göre indirme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Adım 2 :

Bilgisayarınıza uygun sürümü seçtikten sonra programı açıyoruz ve kurulum işlemlerine başlıyoruz. Kurulumu başlattığımızda karşımıza gelen Lisans Sözleşmesi ekranından I Agree (Onaylıyorum) butonuna tıklıyoruz.

Adım 3 :

Lisans Sözleşmesini onayladıktan sonra karşımıza Kurulum Seçenekleri penceresi gelecektir. Bu pencerede yüklemek istediğiniz bileşenleri seçmeniz istenmektedir. Bu adım için bir işlem yapmadan tüm seçenekler seçili bir şekilde Next (İleri) butonuna tıklayınız.

Adım 4 :

Next butonuna tıkladıktan sonra karşımıza kurulumun yapılacağı konumu seçiyoruz ve Install (Yükle) butonuna tıklıyoruz.

Adım 5 :

Install butonuna tıkladıktan sonra setup kurulum ekranı gelecektir. Bir kaç saniye içerisinde işlem tamamlanmış olacaktır. Completed yazısını gördükten sonra Close butonuna tıklayarak kurulumu tamamlamış olacaksınız.

Kurulum işlemleri tamamlanmıştır. Artık FTP bağlantısı kurarak yapmak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Core FTP programını ilk açtığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. FTP bilgilerinizi girerek başarılı bir erişim gerçekleştirebilirsiniz.