cPanel Tema Değişikliği Yaparken Veri Kaybı Yaşar Mıyım?

cPanel’ temanızı değiştirdiğinizde herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız. Tema değişikliği yapıldığında sadece görsel olarak değişkenlik olacaktır. Bu nedenle tema değişiklik işlemlerini rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

cPanel Tema Değişikliği Neden Yapılır?

cPanel Tema Değişikliği genellikle kullanıcıların alışmış olduğu belli bir tema olmasından dolayı değiştirilmektedir. Örnek olarak A firmasında kullandığı cpanel temasını uzun yıllar kullanan kişiler, hosting firmasını değiştirdiğinde ise farklı bir cPanel teması ile karşılaşabilirler. Bu da bir süre yapmak istedikleri işlemler zaman kaybına neden olabilir. Bu nedenle de cPanel tema değişikliği yaparlar.

cPanel Tema Değişikliği Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz durumunda bir kaç adım da cPanel Tema değişikliğini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 1 :

cPanel giriş sayfasını açınız ve giriş bilgileriniz istenilen kısımları doldurup Giriş Yap butonuna tıklayınız.

php sürüm güncellemesi nasıl yapılır adım 1

Adım 2 :

Kontrol paneline giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan kullanıcı adımıza tıklanılır ve açılan listeden Stili Değiştir‘ e tıklanılır.

Adım 3 :

Stili değiştir dedikten sonra cPanel için hazırlanmış temalar karşımıza gelecektir.

Adım 4 :

Mevcut temanızı değiştirmek istediğiniz tema seçilir ve temanın üstünde bulunan Uygula butonuna tıklanılır ve cPanel Tema Değişikliği başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.