Domain Transfer edebilmemiz için Domain Transfer Kodunu alan adımızın kayıtlı olduğu firmadan almamız gerekmektedir. Aşağıdaki adımlarda Natro.com sitesi üzerinden alan adınıza ait Transfer Kodu’nu (EPP KODU) nasıl alabileceğiniz anlatılmıştır.

6 Adımda Domain Transferi

Adım 1 : Natro.com web sitesine giriş yapılır. Daha sonrasında aşağıdaki anasayfada bulunan “ Müşteri Giriş “ ekranından müşteri paneline giriş yapılır.

Adım 2 : “Giriş Yap“ butonuna tıkladıktan sonra “Alan Adı Yönetimi“ menüsüne tıklanır ve “Aktif Alan Adlarınız“ sekmesi seçilir.

Adım 3 : ”Aktif Alan Adlarınız “ seçeneği tıklandıktan sonra karşınıza aşağıdaki şekilde alan adlarınızı yönetebileceğiniz ekran açılacaktır. Buradan “Yönet“ butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Adım 4 :

“Yönet“ butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfanın sol alt kısımdan “Transfer“ başlığı altında bulunan “Transfer Et“  seçeneğine tıklayınız.

Adım 5 : “Transfer Et“ seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir açılır menü gelecektir. Bu menü’de sistemde kayıtlı olan hesap sahibine ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası istenilmektedir.  Kimlik numaranızı yazdıktan sonra “Transfer Kodunu Gönder“ butonuna tıklayınız.

Not : Transfer Kodu sistemde kayıtlı olan mail adresinize gönderilecektir.

Adım 6 : Mail adresinize gelecek olan transfer kodu ekranı aşağıdaki gibidir. Transfer kodunuz “Transfer Kodu” yazan bilginin karşısında yer almaktadır. Transfer kodunuzu aldıktan sonra alan adınızı limonhost.net sayfası üzerinden transfer işlemini başlatabilirsiniz.

Transfer işlemleriniz için Canlı Destek Ekibimizden 7/24 destek alabilirsiniz. <a href=’/domain’>Limonhost domain</a> transferi avantajlarıyla şimdi transfer yapabilirsiniz