Domain (alan adı) adresimizi Transfer edebilmemiz için Domain Transfer Kodunu, alan adımızın kayıtlı olduğu firmadan almamız gerekmektedir. Aşağıdaki adımlarda Güzel.net sitesi üzerinden alan adınıza ait Transfer Kodu’nu (EPP KODU) nasıl alabileceğiniz anlatılmıştır.

Adım 1 : Güzel.net web sitesine giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Müşteri Girişi“ sekmesine tıklayıp, sitemde kayıtlı olan mail adresimizi ve şifremizi girerek “Giriş“ butonuna tıklanır.

Adım 2 : Müşteri panelimize giriş yaptıktan sonra sayfanın alt menüsünde bulunan kısımda “Alan Adları“ menüsünden “Alan Adlarınız“ sekmesine tıklanır.

Adım 3 : “Alan Adlarınız“ kısmında giriş yapıldıktan sonra alan adınızın yanında bulunan kutucuğu işaretleyip, daha sonrasında çark’a tıklamanız gerekmektedir.

Adım 4 : Çark’a tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranın sol kısmında “EPP  Kodu Al“ seçeneğine tıklıyoruz .

Adım 5 : “EPP Kodu Al“ seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi EPP kodumuz karşımıza gelecektir. Transfer kodunuzu yani EPP kodunuzu aldıktan sonra alan adınızı limonhost.net sayfamız üzerinden transfer işlemini başlatabilirsiniz.

Transfer işlemleriniz için Canlı Destek Ekibimizden  7/24 destek alabilirsiniz.
Uygun domain (alan adı) sahibi olmak için aradığınız domaini şimdi sorgulayabilirsiniz.