Domain (alan adı) adresimizi Transfer edebilmemiz için Domain Transfer Kodunu, alan adımızın kayıtlı olduğu firmadan almamız gerekmektedir. Aşağıdaki adımlarda Turhost.com sitesi üzerinden alan adınıza ait Transfer Kodu’nu (EPP KODU) nasıl alabileceğiniz anlatılmıştır.

Adım 1 : Turhost.com web adresine giriş yaptıktan sonra sayfanın üst  kısmında yer alan “Müşteri Girişi“ sekmesine tıklıyoruz.

Adım 2 : “Müşteri Girişi“ sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza gelen sayfada “Müşteri Girişi“ başlığı altına E-posta adresimizi ve şifremizi yazıp, “Ben Robot Değilim“ doğrulama işlemini işaretledikten sonra “Giriş Yap“ butonuna tıklıyoruz.

Adım 3 : “Giriş Yap“ butonuna tıkladıktan sonra müşteri paneliniz karşınıza gelecektir.  “Alan Adları“ menüsünden “Alan Adı Listesi“ sekmesini seçiniz.

Adım 4 : “Alan Adları Listesi“ kısmına giriş yaptıktan sonra karşınıza alan adlarınızın olduğu sayfa gelecektir. Bu sayfa da transfer işlemini yapmak istediğiniz alan adının sağ kısmında bulunan “Yönetim“ butonuna tıklayınız.

Adım 5 : “Yönet“ butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekrandan “Transfer Kilidi” yazan sekmeye tıklayıp transfer kodunuzu alabilirsiniz.

Not : Transfer kodunuz karşınıza gelmemesi durumunda “Transfer Kilidi“ aktif olabilir. Bunun için transfer kilidinizi açmanız gerekmektedir.

Transfer kodunuzu yani EPP kodunuzu aldıktan sonra alan adınızı limonhost.net sayfası üzerinden transfer işlemini başlatabilirsiniz.  Transfer işlemleriniz için Canlı Destek Ekibimizden  7/24 destek alabilirsiniz. En ucuz alan adı fiyatına sahip olmak için şimdi sorgulama yapabilirsiniz.