WordPress Upload Limiti Nedir?

Upload limiti, web siteniz için kullanmış olduğunuz müzik, PDF, video ve resim gibi dosyaların yüklenebilir boyutunu belirleyen bir limit özelliğidir. Örnek olarak, web sitenize 40 MB’lık bir PDF dosyasını yüklemek istiyorsunuz ancak upload limiti standart olarak 8 MB olarak gelmektedir.

wordpress upload limiti nedir

 

 

WordPress Upload Limitini Arttırmak Ne işe Yarar?

Upload limiti sunucunuza yüklenebilecek dosyaların boyutlarını belirleyebildiğimiz bir limit belirleme özelliğidir. Upload limiti genellikle sunucularda standart olarak 8 MB olarak gelmektedir. Eğer upload limitinizde hiç güncelleme yapmadınız ve 8MB olarak kaldıysa eğer, sunucuya (hosting hesabınıza  / Web sitenize) 8 MB’ dan büyük bir dosya yükleyemezsiniz.  Yani kısacası Upload Limiti, hosting paketiniz için yüklenmesine izin verdiğiniz dosya yükleme limitidir.

WordPress Upload Limiti Nasıl Arttırılır?

Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek WordPress de sık sık karşılaşılan upload limiti sorununu birkaç adımda düzeltebilirsiniz.

Adım 1 : 

cPanel  giriş sayfasını açınız. Giriş sayfasından kullanıcı adı ve şifre kısımlarını doldurunuz ve Giriş yap butonuna tıklayınız.

wordpress upload limiti nasıl arttırılır

 

Adım 2 :

cPanel hesabınıza giriş yaptıktan sonra Yazılım başlığı altında bulunan MultiPHP INI Düzenleyici’ye tıklanılır.

wordpress upload limiti nasıl arttırılır adım 2

 

Adım 3 :

MultiPHP INI Düzenleyicisi’ne tıkladıktan Temel Mod sekmesi altından Bir Konum Seçine tıklıyoruz ve Upload limitini arttıracağımız alan adımızı seçiyoruz.

wordpress upload limiti nasıl arttırılır adım 3

 

Adım 4 :

Alan adımızı seçtikten sonra aşağıdaki şekilde bir sayfa gelecektir karşımıza. Bu sayfadan upload_max_filesize başlığını buluyoruz ve yan tarafındaki kutucuktan limit arttırma işlemini seçiyoruz.

wordpress upload limiti nasıl arttırılır adım 4

 

Not : Upload limitini yükleyeceğiniz dosya boyutuna göre arttırabilirsiniz. Dosya yükleme işleminizi tamamladıktan sonra upload limitini düşürmeniz tavsiye edilmektedir.
Yukarıdaki adımları sırasıyla takip ederek upload limitinizi başarılı bir şekilde arttırabilirsiniz.