Yandex Connect Nedir?

Yandex tarafından sağlanan ücretsiz mail hosting hizmetidir.

Yandex Connect Ne İşe Yarar?

Yandex Connect’e maillerimizi yönlendirmemiz durumunda gönderdiğimiz maillerin büyük çoğunluğu SPAM klasörüne değil, gönderdiğimiz kişinin Gelen Kutusu’na düşmesini sağlamaktadır.

Yandex Connect Neden Kullanılır?

Yandex’ in mail hizmeti genellikle hosting paketinin mail hizmetini kullanan kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise, satın alınan hosting paketleri paylaşımlı sunucularda barındırılmaktadır. Yani bir sunucu da 150 – 200 kadar kullanıcı olabilmektedir. 200 hesap dan mail çıkışı olduğunda kimi zaman sunucu ip adresleri SPAM’ listelerine girebilmektedir. Bu da gönderilen maillerin SPAM kutusuna düşmesine neden olur. İşte bu nokta da kullanıcılar Yandex Mail hizmetini kullanarak bu sorunu büyük ölçüde önüne geçmektedir.

Yandex Connect’e Alan Adı Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Adım 1 :

Yandex Connect’ e Buraya  tıklayarak giriş yapınız ve ardından Webmaster başlığının altında bulunan Alan Adı Ekle bağlantısına tıklayınız.

Adım 2 :

Daha sonrasında karşımıza açılır bir pencere gelecek. Buraya eklemek istediğimiz alan adımızı yazıyoruz ve Ekle butonuna tıklıyoruz.

Adım 3 :

Alan adımızı ekledikten sonra doğrulama yapılabilmesi için karşımıza doğrulama yöntemleri gelmektedir. Biz bu adım da daha hızlı olacağını düşündüğümüz için HTML Dosyası ile doğrulama yöntemini seçiyoruz.

Adım 4 :

Daha sonrasında bilgisayarımızın masaüstünde bir metin belgesi açıyoruz ve ismini bize belirtildiği şekilde ve içerisine ekran da yer alan kodu giriyoruz ve kayıt edip FileZilla üzerinden ya da cPanel’ den web sitemize ait dosyaların yer aldığı yere yüklüyoruz.

Adım 5 :

İşlemlerimizi yaptıktan sonra bir kaç dakika bekliyoruz ve Kontrol Et butonuna tıklıyoruz.

Adım 6 :

Yukarıdaki işlemleri doğru bir şekilde yapılması durumunda aşağıda görüleceği gibi alan adımızın doğruluğunu onaylatmış oluyoruz.

Adım 7 :

Daha sonrasında Zone Editör kısmından MX kaydımızı güncelliyoruz ve aşağıdaki resimde olduğu gibi işlem yapıyoruz.

Adım 8 :

Mx kaydını güncelledikten sonra Yönetim sayfasına gidiyoruz ve Alan adını Onayla işlemini gerçekleştiriyoruz.

Adım 9 :

Alan adımızı onayladıktan sonra Kullanıcılar sayfasını açıyoruz ve Kullanıcı Ekle butonuna tıklıyoruz.

Adım 10 :

Hesap Oluşturma ekranından mail adresimizi oluşturuyoruz.

Adım 11 :

Hesabımızı oluşturduktan sonra Buraya tıklayarak mail hesabımızın giriş sayfasına gidiyoruz. Mail adresi ve şifremizi yazıp Giriş yap butonuna tıklıyoruz.

Adım 12 :

Giriş işlemini tamamladıktan sonra artık Yandex’e kayıt ettiğimiz mail adresimize ulaşmış oluyoruz. Artık  mail gönderme alma gibi işlemlerimizi gerçekleştirebiliriz.

Yukarıdaki tüm adımları sırasıyla gerçekleştirilmesi ve doğru bir şekilde yapılması durumunda başarılı bir şekilde Yandex Connect’e alan adını eklemiş ve Mail hesabı oluşturarak mail alma ve gönderme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.