Ücretsiz E-posta

Profesyonel e-mail servisine ücretsiz sahip olmak için, istediğiniz alan adını uzantısını kaydedin!
Limon Host Kampanyalar

Ücretsiz E-posta

Gelişen teknoloji ile birlikte iletişim alışkanlıkları ve yöntemleri de büyük bir değişime uğradı. Anlık bildirimler ve yazışmalar iş hayatının bir parçası olsa da aslında profesyonel anlamda kişilerin özel hayatlarını işgal etmeyen; daha özgürlükçü olmasının yanı sıra yanlış anlaşılmalara izin vermeyecek kalıcılığa sahip olan e-posta her zaman popüler bir iletişim yöntemi olmaya devam edecek. E-posta servislerinin şirketlere ve projelere özel olması süreçlerin doğru yönetilebilmesi açısından büyük bir öneme sahip. Ancak e-posta servislerine ayrılması gereken bütçeler göz önünde bulundurulduğu zaman bu konforlu ve değerli iletişim yöntemi geri plana atılabiliyor. Ücretsiz e-posta servisi ise doğru şekilde tercih edildiği zaman departmanların ve çalışanların iletişimlerini konforlu bir seviyeye taşırken aynı zamanda güvenilirliği ile de projelerin gizliliğinin korunmasına yardımcı oluyor. Kişilerin özel telefonlarında bulunan uygulamalar üzerinden kurulan iletişimlerin takibi ve kontrolü çeşitli sorunlara neden olabilirken projeye özel bir e-posta servisi kullanmak her anlamda kontrolü elde tutmayı mümkün kılıyor.

Ücretsiz E-Posta Nedir?

Ücretsiz e-posta, sahip olunan domain üzerinden belirli bir sayıda e-posta adresinin, servisi sunan şirket tarafından tanımlanan depolama alanı ile herhangi bir ödeme yapılmadan kullanılması anlamına gelmektedir. Ücretsiz e-posta hizmeti alırken öncelikle bu hizmeti aldığınız şirketin güvenilirliğini göz önünde bulundurmalı ve size sunulan paketlerin ihtiyaçlarınıza ne kadar cevap vereceğini değerlendirmelisiniz.

Ücretsiz E-Posta Özellikleri

Ücretsiz e-posta hizmeti alırken bilinmesi gereken bazı özellikler vardır. Bu özelliklerden ilki ücretsiz e-posta hizmetlerinin de tıpkı dünyada yaygın olarak kullanılan Gmail, Hotmail, Yahoo gibi mail hizmetlerinde olduğu gibi bir giriş paneline sahip olmasıdır. Bu panel ücretsiz e-posta hizmeti almaya başladığınız an size sunulur. Gerekli konfigürasyonların tamamlanması ile bu panel üzerinden açılan tüm hesaplar eksiksiz bir e-posta deneyimi yaşamaya başlar.
> E-posta gönderme ve alma,
> Farklı cihazlarda senkronizasyon,
> İmza ekleme,
> Klasör oluşturma gibi bir e-posta servisinin olmazsa olmaz özellikleri Limonhost tarafından sunulan ücretsiz e-posta hizmetlerinde yer almaktadır.

Neden Alan Adınıza Ait Ücretsiz E-Posta Kullanmalısınız?

Alan adı uzantılı mail kullanımı oldukça profesyonel ve kurumsal bir imaja sahip olmayı mümkün kılar. Bu nedenle yeni girişimler, proje üretenler ya da şirketler kurumsal kimliklerini güçlendirmek için alan adlarına ait bir e-posta hizmeti kullanmalıdır. Şirket içi yazışmaların korunması ve güvenliğinin sağlanması; iş hayatı ile kişisel hayatın net bir şekilde ayrılması gibi sebeplerle alan adı uzantılı ücretsiz e-posta kullanımı önerilmektedir. Tüm bunların yanı sıra ekip içi iletişimin geriye dönük kontrolünün sağlanabilmesi ve güvenlik açıklarının önüne geçilebilmesi için bu e-posta hizmetlerinin kullanılması gerekmektedir.

Ücretsiz E-Posta Hakkında Sıkça Sorulan Soru ve Cevaplar

Ücretsiz E-Posta hizmetleri ile ilgili, en çok merak edilen soruları ve cevapları aşağıdaki bulabilirsiniz.

E-Posta Limiti Var mı?

Alan adınıza bağlı 1 yıl ücretsiz kullanabileceğiniz e-posta servislerimiz 1 adet ve 25 Mb ile sınırlıdır. Tüm alan adı uzantılarında sunulan ücretsiz e-mail depolama alanı ve kullanıcı sayısının yetersiz kalması durumunda yüksek kotalı, rehber, takvim ve daha fazla profesyonel özelliğe sahip kurumsal e-posta hizmetine geçiş yapabilirsiniz.

Ekonomik, kurumsal ya da extra paket hosting sahibi limonhost kullanıcıları için e-posta kullanımında bir kısıtlama ya da limit bulunmamaktadır.

WebMail Nedir?

Ücretsiz e-posta hizmetin sunduğu avantajlardan birisi de webmail’dir. WebMail kullanarak maillere herhangi bir tarayıcıdan erişim sağlamak mümkün olmaktadır. Girilmek istenen e-posta hesabının kullanıcı adını ve şifresini bilmek yeterli olmaktadır. Mail istemcileri tek bir bilgisayarda kurulu olmaktadır ve maillere erişim sağlamak için bu bilgisayar kullanılmaktadır. Diğer taraftan WebMail ile internete bağlı herhangi bir cihazdan maillere erişim sağlamak mümkün olmaktadır.

Yedekleme Yapılıyor mu?

Sürekli ve düzenli yedekleme bilgisayar ve internet teknolojileri ile alakalı her şeyde olduğu gibi e-postada da son derece önemlidir. Yedekleme ransomware gibi siber saldırılarda sistemin kurtarılmasını sağlarken aynı zamanda yapılan hatalarda ya da sistemde meydana gelen problemlerde veri kaybı riskini minimuma indirmektedir. Limonhost kullanıcınılarının e-postaları düzenli ve otomatik olarak yedeklenmektedir. Düzenli yedeklemeler sayesinde önemli maillerde ya da mail eklerinde kayıp yaşanmamaktadır.

Mail Filtreleme Yapabilir Miyim?

Özellikle aktif bir şekilde mail kullananlar için mail filtreleme son derece önemlidir. Önceden belirlenen kurallar sayesinde mailler farklı adreslere ya da gelen kutularına yönlendirilebilir ya da gereksiz olanlar otomatik olarak silinebilmektedir. Mail filtreleme ile gelen kutusunun yönetimi daha kolay ve otomatik bir şekilde yapılabilmektedir. Webmail’in gelişmiş filtreleme özellikleri sayesinde günlük kullanıcılar bile istedikleri gibi filtreleme özellikleri yapabilmektedir.

Need help?

We are always here for you with our 24/7 Support!